مدیران خودروعصر اعتبار

مدیر امور اعتباری بانک مسکن:

پرداخت تسهیلات به متقاضیان اقدام ملی مسکن سرعت می‌گیرد

عصر ساختمان- مدیر امور اعتباری بانک مسکن گفت: پیش بینی می‌شد میزان پرداخت تسهیلات در سال جاری بیشتر باشد که با توجه به رفع موانع پیش روی طرح اقدام ملی، امیدواریم در ۶ ماه اول سال آینده، این عقب ماندگی جبران شود.

پرداخت تسهیلات به متقاضیان اقدام ملی مسکن سرعت می‌گیرد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از ایبِنا، محمدحسن علمداری، افزود: در حوزه تسهیلات تاکنون 42 هزار و 361 واحد از طرح اقدام ملی مسکن به بانک مسکن معرفی شده است که حدود 10 هزار واحد از آن مراحل اخذ وام را پشت سر گذاشتند و در مرحله عقد قرارداد و دریافت قسط اول هستند.

  علمداری گفت: طرح اقدام ملی مسکن یکی از اهداف بانک مسکن در سال جاری بود که بر اساس سیاست دولت تعریف شد و تاکنون 209 هزار و 738 نفر برای این طرح افتتاح حساب کردند که این تعداد مبلغ 64 هزار و 580 هزار میلیارد ریال هم زمان با افتتاح حساب واریز کردند.

  وی افزود: از این مبلغ هشت هزار و 319 میلیارد ریال تاکنون به طرح‌های اقدام ملی مسکن تزریق شده و بقیه در حساب‌های بانک مسکن باقی مانده که به تدریج به طرح‌ها اختصاص داده می‌شود. وی با اشاره به اینکه در ماه‌های اخیر طرح با جهش خوبی مواجه شده است گفت: روز به روز تعداد معرفی شده‌ها و واریز وجوه متقاضیان افزایش می‌یابد.

  مدیر امور اعتباری بانک مسکن با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شد تعداد پرداخت تسهیلات در سال جاری بیشتر از این تعداد باشد، افزود: با توجه به موانع پیش روی طرح اقدام ملی مسکن، مشکلات برطرف شد و به نظر می‌رسد در 6 ماه اول سال آینده عقب ماندگی امسال جبران شود. وی گفت: پیش‌بینی کردیم میانگین زمان ساخت دو سال و بازپرداخت وام ده سال باشد که البته این موضوع به میزان پیشرفت طرح بستگی دارد.

  مدیر امور اعتباری بانک مسکن در زمینه مسکن مهر نیز گفت: بانک مسکن بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار پذیرفت تفاوت وام 10 میلیون تومانی در شهر پردیس و تفاوت وام پنج میلیون تومانی در سایر شهرها را به طرح‌های نیمه تمام تزریق کند که در حال حاضر برای 202 هزار واحدی که پذیرفتیم در مرحله پایانی قرار دارد و قرارداد متمم نیز تنظیم شده است.

  عملداری افزود: اتمام مسکن مهر از نظر بانک مسکن زمانی است که افراد واحدهای خود را تحویل بگیرند و فروش اقساطی انجام شود و کارت قسط را دریافت کنند,، اما از نظر مجریان طرح مسکن مهر اتمام عملیات طرح ساختمانی به منزله پایان طرح است که این تفاوت دیدگاه در اتمام پروژه طرح مسکن وجود دارد.

  وی گفت: زمان صدور کارت قسط بعد از اتمام عملیات ساختمانی به 5 تا 6 ماه زمان نیاز دارد. مدیر امور اعتباری بانک مسکن با توجه به پیشرفت فیزیکی واحدهای باقی مانده افزود: این واحدها بیشتر از 75 تا 80 درصدپیشرفت فیزیکی دارند و به زودی به اتمام می‌رسند.

  علمداری گفت: البته بخشی از مسکن مهر فاقد متقاضی است و یا مشکلات قضایی دارد که باید آن‌ها را از این لیست جدا کرد. وی درباره بافت فرسوده نیز افزود: قرارداد عاملیت با شرکت بازآفرینی شهری داریم که بخشی از تسهیلات در قالب وجوه اداره شده و تسهیلات بدون سپرده بانک مسکن با نرخ 9 درصد است، بر این اساس در کلانشهرها و تهران و در مراکز استان‌ها 50 میلیون تومان و در سایر شهرها 40 میلیون تومان به متقاضیان پرداخت می‌شود.

  مدیر امور اعتباری بانک مسکن گفت: متقاضیانی که تسهیلات بیشتری برای ساخت نیاز داشته باشند از محل تسهیلات بدون سپرده و منابع داخلی بانک مبالغی به آن‌ها تزریق می‌کنیم تا طرح‌های نیمه تمام به نتیجه برسد.

  علمداری افزود: تاکنون از این محل نزدیک به 20 هزار واحد در سال جاری تخصیص دادیم و قرارداد هم منعقد شده که در شرف پرداخت است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی