مدیران خودروعصر اعتبار

بزرگترین برند مبلمان جهان فروشنده برق پاک شد

عصر ساختمان- شرکت ایکه‌آ که بزرگترین برند مبلمان جهان است، وارد عرصه فروش انرژی تجدیدپذیر به خانه ها شده و فعالیت جدید خود را در سپتامبر از سوئد که بازار خانگی اش است، آغاز می کند.

بزرگترین برند مبلمان جهان فروشنده برق پاک شد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، گروه اینگکا که مالک اکثر فروشگاههای ایکه‌آ در جهان است، اعلام کرد خانه ها می توانند برق تجدیدپذیر تولید شده در پارکهای خورشیدی و بادی را با قیمت مناسب خریداری کرده و میزان مصرف خود را از طریق یک اپلیکیشن دنبال کنند.

  شرکت Svea Solar که شریک اینگکاست و پنلهای خورشیدی را برای ایکه‌آ تولید می کند، برق را در بورس برق اسکاندیناوی "نورد پول" خریداری و بدون هزینه اضافی خواهد فروخت. خانه ها ماهانه یک هزینه ثابت بعلاوه یک نرخ متغیر پرداخت خواهند کرد.

  ایکه‌آ که در 11 بازار پنلهای خورشیدی را برای خانه ها می فروشد، اعلام کرد خریداران قادر خواهند بود تولید برقشان را در اپلیکیشن مشاهده کرده و مازاد برق تولید شده را بفروشند.

  جوناس کارل هد، مدیر بخش پایداری در ایکه‌آ سوئد به رویترز گفت: امیدوار است فروش انرژی تجدیدپذیر و همچنین پنلهای خورشیدی ایکه‌آ به همه بازارها توسعه پیدا کند.

  ایکه‌آ در بیانیه ای اعلام کرد ما می خواهیم برق از منابع پایدار برای همه قابل دسترس تر و مقرون به صرفه باشد. این شرکت می خواهد بزرگترین جنبش انرژی تجدیدپذیر را به همراه همکاران، مشتریان و شرکایش در سراسر جهان برای مقابله با تغییرات اقلیمی بسازد.

  بر اساس گزارش رویترز، ایکه‌آ اعلام کرد هدفش تامین برق از پارکهای خورشیدی و بادی به مدت پنج سال به عنوان راهی برای تشویق به ساخت پارکهای بیشتر است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی