مدیران خودروعصر اعتبار

با تسهیلات بانک ملی ایران خانه دار شوید

عصر ساختمان- پرداخت تسهیلات خرید مسکن در نظام بانکی سالها فقط توسط یکی از بانک ها امکان پذیر بود،‌ تا اینکه بانک ملی توانست با ورود به این حوزه،‌ نه تنها فضا را رقابتی کند، بلکه پرداخت تسهیلات نیز ساده تر شود.

با تسهیلات بانک ملی ایران خانه دار شوید
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایبنا، با وجود این که دولت ها همواره تامین مسکن مردم را یکی از اولویت های اساسی خود قرار داده و به روش های مختلف تلاش کرده اند خرید سرپناه را تسهیل کنند، اما استفاده از منابع بانکی انفرادی هنوز هم در این راه نقش مهمی ایفا می کند.

  روش های مختلف غیربانکی برای دریافت تسهیلات خرید مسکن وجود دارد، اما بسیاری از مردم همچنان علاقه مندند منابع مورد نیاز خود را از طریق نظام بانکی تامین کرده و در یک روش مطمئن، بانک را در خرید مسکن شریک کنند.

  بانک ملی ایران با شناخت درست بازار و نیز طراحی محصولی دقیق به این منظور، از اواخر سال 1396 طرح ویژه مسکن را رونمایی کرد و توانست نظر بخش قابل توجهی از متقاضیان دریافت تسهیلات مسکن را به خود جلب کند.

  به عقیده بسیاری از کارشناسان، ورود بانک ملی ایران به حوزه پرداخت تسییلات خرید مسکن، جان تازه ای به این بازار بخشید و قابل معامله بودن اوراق این تسهیلات در بازار فرابورس، بسیاری از معادلات را به نفع مردم تغییر داد.

  گرچه سقف تسهیلات انفرادی مسکن بانک ملی ایران در تهران به ازای هر نفر 600 میلیون ریال در سال 1396 تعیین شده بود، اما به تازگی این و بر اساس دستورالعمل جدید، سقف تسهیلات انفرادی در شهر تهران به یک میلیارد ریال رسیده است. این رقم در مراکز استان ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت 800 میلیون ریال و در سایر مناطق شهری 600 میلیون ریال است.

  این تسهیلات برای زوجین به میزان دو برابر قابل پرداخت است و همچنین میزان مبلغ جعاله پرداختی از محل این طرح 400 میلیون ریال اعلام شده است.

  مشتریان بانک ملی ایران تا پایان فصل بهار امسال بیش از 49 هزار میلیارد ریال در طرح ویژه مسکن سپرده گذاری کرده اند که به صورت طبیعی و با افزایش سقف تسهیلات، این رقم در حال افزایش است.

  سقف تسهیلات مسکن بانک ملی ایران در مناطق مختلف کشور (مبالغ به میلیون ریال)

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی