مدیران خودروعصر اعتبار

۱۵درصد تسهیلات به خرید مسکن تعلق گرفت

۴۶هزار میلیارد تومان تسهیلات مسکن پرداخت شد

عصر ساختمان- در پنج ماه ابتدای سال ۱۴۰۰ در مجموع ۴۶ هزار و ۳ میلیارد تومان تسهیلات مسکن از سوی بانک های کشور پرداخت شده است.

۴۶هزار میلیارد تومان تسهیلات مسکن پرداخت شد
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از اقتصادآنلاین، از کل تسهیلات پرداختی به بخش مسکن و ساختمان 15.9 درصد به خرید مسکن اختصاص یافته است. به عبارت دیگر از 46 هزار میلیارد تومان تسهیلات این بخش، هفت هزار و 295 میلیارد تومان تسهیلات جهت خرید مسکن پرداخت شده است.

  بیشترین سهم از تسهیلات پرداختی در بخش مسکن و ساختمان در حوزه تامین سرمایه در گردش بوده به طوری که 16 هزار و 304 میلیارد تومان و به عبارتی 35.4 درصد از کل تسهیلات به این بخش اختصاص یافته است.

  پس از آن، سهم گیری تسهیلات مسکن و ساختمان در بخش ایجاد با پرداخت 9 هزار و 491 میلیارد تومان و 20.6 درصد بیشترین سهم بوده است.

  در حوزه تعمیرات نیز هفت هزار و 835 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده که سهم این بخش را به 17 درصد رسانده است. در واقع بخش تعمیرات سهمی بیشتر از خرید مسکن از میزان کل تسهیلات پرداختی داشته است.

  همچنین بخشی از تسهیلات مسکن و ساختمان نیز به بخش توسعه تعلق گرفته است که سهمی معادل 10.3 درصد برآورد شده است. پرداخت وام به بخش توسعه مسکن و ساختمان در پنج ماه ابتدای سال جاری چهار هزار و 756 میلیارد تومان بوده است.

  به جز بخش خرید کالای شخصی که از تسهیلات مسکن هیچ سهمی نگرفته است؛ 310 هزار میلیارد تومان از اعتبارات این بخش نیز با عنوان سایر درج شده که سهمی 0.7 درصدی از مجموع تسهیلات پرداختی داشته است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی