مدیران خودروعصر اعتبار

تسهیلات مسکن به هنرمندان صنایع‌دستی اعطا می‌شود

عصر ساختمان- مدیرکل دفتر حمایت از تولید معاونت صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از اعطای تسهیلات مسکن به هنرمندان صنایع‌دستی در سال جاری خبر داد.

تسهیلات مسکن به هنرمندان صنایع‌دستی اعطا می‌شود
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از مهر، فرهاد فلاح با اشاره به برنامه‌های حمایتی این وزارتخانه برای هنرمندان صنایع‌دستی، گفت: براساس ماده 7 قانون حمایت از هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع‌دستی مصوب 1396 مبنی بر اعطای تسهیلات مسکن به هنرمندان و صنعتگران صنایع‌دستی، بانک مرکزی مکلف شده بخشی از تسهیلات مسکن بانک‌های عامل خود را به این صنعتگران اختصاص دهد.

  مدیرکل دفتر حمایت از تولید معاونت صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، افزود: خوشبختانه با پیگیری‌های وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، موفق به دریافت 2000 سهمیه تسهیلات مسکن در سال 1400 شدیم.

  فلاح اضافه کرد: براساس دستور بانک مرکزی به بانک مسکن مقرر شد، سقف تسهیلات خرید مسکن در شهر تهران 600 میلیون ریال، در شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت 500 میلیون ریال و در سایر مناطق شهری 400 میلیون ریال تعیین شود.

  او یادآور شد: ضمن اینکه برای تسهیلات ساخت مسکن در چهارچوب جز 10 بند "الف" تبصره 18 قانون بودجه سال 1400، مبلغ 2,500 میلیون ریال در نظر گرفته شده است. نرخ سود این تسهیلات براساس نرخ‌های مصوب شورای پول و اعتبار تعیین شد.

  مدیرکل دفتر حمایت از تولید معاونت صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خاطرنشان کرد: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به ادارات کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در هر استان نسبت به دریافت معرفی‌نامه برای بانک مسکن اقدام کنند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی