مدیران خودروعصر اعتبار

معاون وزیر راه و شهرسازی:

بانک‌ ها در پرداخت وام ودیعه مسکن همکاری نکردند

کمتر از ۱۰درصد متقاضیان وام ودیعه دریافت کردند

عصر ساختمان- معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: آمارها نشان می‌دهند که بانک‌ها در پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن همکاری لازم را انجام نمی‌دهند.

بانک‌ ها در پرداخت وام ودیعه مسکن همکاری نکردند
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از به نقل از باشگاه خبرنگاران، محمود محمود زاده معاون مسکن وساختمان وزیر راه وشهرسازی  با بیان اینکه بانک‌های دولتی به هیچ عنوان حق ندارند اعلام کنند که ظرفیت آن‌ها برای پرداخت وام ودیعه مسکن تکمیل شده است، گفت: در حال حاضر از سهمیه 10 هزار میلیارد تومان بخش کوچکی پرداخت شده است.

  او با بیان اینکه اعتبار تسهیلات وام ودیعه مسکن به صورت کامل پرداخت شده بنابراین بانک‌ها نباید به هیچ عنوان اعلام کنند که ظرفیت و یا سهمیه برای پرداخت تسهیلات تکمیل شده است، گفت: معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی این موضوع را همواره از بانک مرکزی و ستاد ملی مقابله با کرونا پیگیری کرده چرا که عددی که برای این تسهیلات پرداخت شده با عدد که به عنوان اعتبار تخصیص یافته مورد تایید نیست.

  محمودزاده بیان کرد: 360 هزار نفر از یک میلیون و 300 هزار نفری که برای دریافت تسهیلات ودیعه مسکن ثبت نام کرده و مدارک خود را بارگذاری کرده اند به سیستم بانکی معرفی شده اند، ولی کمتر از 10 درصد از این افراد توانسته اند تسهیلات دریافت کنند؛ بنابراین آمار هم نشان دهنده آن است که بانک‌ها در پرداخت تسهیلات همکاری لازم را انجام نمی‌دهند.

  معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: سرعت پایین در پرداخت تسهیلات وام ودیعه مسکن به دلیل مشکل و مانعی است که در سیستم بانکی قرار دارد و در همین رابطه هم تا کنون دو یا سه مکاتبه با بانک مرکزی صورت گرفته و از آن‌ها درخواست کرده ایم که این مشکل را مرتفع کنند.

  او تصریح کرد: نامه‌ای در خصوص رسیدگی به مشکلات بانکی در حوزه پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن به معاونت اقتصادی رییس جمهور و دبیر ستاد ملی مقابله با کرونا ارسال و مشکلات در این زمینه طرح موضوع شده است که امیدواریم با تدبیری که در این زمینه انجام می‌دهند هرچه سریعتر روند پرداخت تسهیلات افزایش یابد.

  محمودزاده بیان کرد: 32 هزار نفر از 360 هزار نفری که مدارکشان به بانک‌ها ارسال شده موفق به دریافت تسهیلات ودیعه مسکن شده اند که این آمارها نشان می‌دهد؛ کمتر از 10 درصد تاکنون تسهیلات ودیعه مسکن را در کشور دریافت کرده اند.

  معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: در شورای عالی مسکن که با حضور رییس جمهور برگزار شد؛ برای برنامه‌های اجرایی ساخت یک میلیون واحد مسکونی مصوبه‌های لازم را دریافت و زمان ثبت نام متقاضیان را اعلام خواهیم کرد.

  او توضیح داد: پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن هم جزو پروژه‌های حمایتی دولت است، هر طرح ویا برنامه‌ای برای بخش مسکن به تصویب برسد مشمول حال این پروژه‌ها هم خواهد شد و تمامی آن‌ها با یک شرایط متناسب پیشرفت خواهند کرد.

  محمود زاده افزود: پروژه‌های مسکن ملی هم مورد تایید رییس جمهور بود و همواره اعلام کرده که این پروژه‌ها هم با سرعت و شدت بیشتری اجرایی شوند بنابراین هیچ نگرانی برای ساخت این وجود ندارد و تمامی آن‌ها با مشارکت دستگاه‌ها ساخته خواهد شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی