مدیران خودروعصر اعتبار

وام ودیعه مسکن؛

بانک مرکزی:اعتبار نداریم/وزارت راه:قبول نداریم

عصر ساختمان- ثبت نام وام ودیعه مسکن در حالی ادامه دارد که بانک مرکزی از اتمام اعتبار بانکها خبرداده و معاون وزیر راه این اتمام اعتبار را قبول ندارد.

بانک مرکزی:اعتبار نداریم/وزارت راه:قبول نداریم
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از صداوسیما،  شهرزاد دانشمندی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری صدا وسیما گفت: به نیمی از متقاضیان تسهیلات ودیعه مسکن، وامی پرداخت نخواهد شد.

  مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی با اعلام اینکه سامانه ثبت نام تسهیلات ودیعه مسکن از سوی وزرات راه و شهرسازی اداره می‌شود، افزود: تاکنون حدود 130 هزار میلیارد ریال، بیش از سهمیه تعیین شده ستاد کرونا، ثبت نام تسهیلات ودیعه مسکن انجام شده است و بانک‌ها هیچ تعهدی برای پرداخت تسهیلات بیش از سهمیه‌های تعیین شده از سوی ستاد کرونا ندارند.

  وی علت سخت گیری بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن را پرشدن سهمیه تعیین شده عنوان کرد و گفت: تعداد افراد در صف مانده، دو برابر سهمیه تعیین شده است و متقاضیانی که موفق به اخذ تسهیلات نشده اند ناراضی خواهند شد.

  مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی افزود: باوجود اینکه سهمیه تسهیلات 12 درصدی ودیعه مسکن تکمیل شده است، همچنان سامانه ثبت نام این وام از سوی وزرات راه و شهرسازی باز است که منجر به اعطای تسهیلات نخواهد شد.

  معاون وزیر راه و شهرسازی : اتمام اعتبار بانک‌ها، قابل قبول نیست

  این درحالیست که معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی می‌گوید: بر اساس آخرین آمار یک میلیون و 685 هزار نفر تاکنون برای دریافت وام ودیعه ثبت نام کرده‌اند و از این تعداد 640 هزار نفر به بانک‌ها معرفی شده‌اند و 142 هزار نفر هم تسهیلات دریافت کرده‌اند.

  محمود محمود زاده گفت: در ابتدای سال، مکاتبه‌ای با ستاد ملی مقابله با کرونا برای پرداخت وام ودیعه مسکن داشته‌ایم و این ستاد تسهیلاتی برای پرداخت وام ودیعه مسکن به بانک‌ها در نظر گرفته‌اند. حدود 10 هزار میلیارد تومان اعتبار برای وام ودیعه مسکن در نظر گرفتند که از این میزان تنها 45 درصد که معادل 4 هزار میلیارد تومان است تاکنون توسط بانک‌ها پرداخت شده است.

  معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: به هیچ عنوان این موضوع مورد قبول نیست که اعتبار بانکی برای پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن به اتمام رسیده است. ممکن است بین شعب بانک‌ها شعبه‌ای نیاز به تجدید نظر داشته باشد و ما مکاتبه برای تأمین اعتبار کنیم، اما اینکه اعتبارهمه شعب بانک‌ها به اتمام رسیده است به هیچ عنوان مورد قبول نیست.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی