مدیران خودروعصر اعتبار

مصوبه جدید شورای عالی مسکن برای جوانان مجرد

عصر ساختمان- وزیر راه وشهرسازی از مصوبه جدید شورای عالی مسکن برای مسکن جوانان مجرد خبر داد و گفت: مهمترین کار دولت تکمیل کریدورهای شرق - غرب و شمال - جنوب است.

مصوبه جدید شورای عالی مسکن برای جوانان مجرد
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه برگزاری نمایشگاه حمل و نقل و صنایع وابسته با اعلام اینکه مهمترین هدف دولت تکمیل کریدورهای کشور در کریدور شرق غرب و شمال و جنوب است اظهار کرد: این اقدام باعث کاهش هزینه و زمان برای همسایگان شمالی، جنوبی، شرق و غرب ایران خواهد شد. به عنوان مثال روسیه سالانه حدود 30 هزار تن زغالسنگ را از طریق دریای سیاه و سرخ به هند صادر می‌کند که در صورت تکمیل کریدورهای ایران علاوه بر کاهش قابل ملاحظه زمان، درآمدهای فراوانی هم نصیب ایران و هم نصیب کشورهای همسایه می‌شود.

  وزیر راه و شهرسازی همچنین با اشاره به درخواست تمدید ثبت اطلاعات سکونتی در سامانه ثبت اسناد و املاک افزود: به مردم توصیه می‌کنیم حتما در این سامانه ثبت نام کنند چرا که زیرساخت لازم برای برنامه‌ریزان کشور به حساب می‌آید و بسیار بسیار مهم است.

  قاسمی با بیان اینکه در این سامانه مردم خوداظهاری کرده و اطلاعات سکونتی خود را ثبت می‌کنند تصریح کرد: به زودی مجوز تمدید ثبت اطلاعات را در این سامانه دریافت خواهیم کرد.

  وی همچنین با اشاره به ثبت‌نام نهضت ملی مسکن در سامانه ثمن اظهار کرد: تاکنون حدود 3 میلیون نفر در این سامانه ثبت‌نام کرده‌اند که به زودی در شهرهایی که مشکل زمین داشتیم سامانه بازگشایی خواهد شد در این صورت پیش‌بینی می‌کنیم تقاضا برای نهضت ملی مسکن به 4 میلیون ثبت‌نام افزایش یابد.

  وزیر راه و شهرسازی همچنین از مصوبه شورای عالی مسکن برای جوانان مجرد خبر داد و گفت: به زودی در این رابطه اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

  قاسمی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی 20 هزار واحد مسکن نهضت ملی در استان فارس گفت: دو هفته دیگر 30 هزار واحد از این طرح را در استان قم آغاز خواهیم کرد.

  رستم قاسمی همچنین با اشاره به بهره‌گیری از توان بخش خصوصی برای ساخت آزادراه‌ها گفت: به دنبال جذاب کردن پروژه‌های عمرانی برای حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی هستیم. به عنوان نمونه آزادراهی که قرار است 10 ساله و با روش BOT واگذار شود، برای  جذاب‌تر شدن، 15 ساله به بخش خصوصی واگذار خواهد شد.
  وی تاکید کرد: در صورتیکه حمل و نقل کشور رشد کند، می‌تواند بیش از 20 درصد GDP را در اختیار بگیرد.

  وی یادآور شد: طرح‌های عمرانی نیمه تمام زیادی داریم که اتمام آنها چه در بخش ریلی و چه جاده‌ای مهم است. کشور ما از جایگاه ژئوپلیتیک برخوردار است که باعث شده اتمام طرح‌های ریلی و جاده‌ای نیمه‌تمام برایمان حائز اهمیت باشد.

  وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: با اعتبارات دولتی و بودجه‌ای امکان اتمام پروژه‌ها در زمانبندی مقرر وجود ندارد. بارها این مسئله را نیز در محلی مطرح کرده ایم. از این رو  در لایحه بودجه 1401 تبصره‌هایی پیش‌بینی شده تا که پروژه های عمرانی در بخش آزادراه‌ها و بزرگراه‌ها در زمان مقرر به اتمام برسد.

  قاسمی با بیان این که حدود 400 هزار کامیون در کشور داریم که بر اساس برنامه 160 هزار دستگاه را نوسازی می کنیم، اضافه کرد: هماهنگی ها با مجلس برای تسریع در نوسازی ناوگان فرسوده کامیون انجام شده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۳ سال پیش
    آرشیو