مدیران خودروعصر اعتبار

صنعت مسکن آمریکا از هوای سرد لرزید

عصر ساختمان- ساخت مسکن در ایالات‌متحده آمریکا در ماه ژانویه بیش از حد انتظار کاهش یافت زیرا بسیاری از مناطق این کشور دمای بسیار پایین را تجربه کردند اما افزایش مجوزها نشان داد که احتمالا در ماه‌های آتی در بحبوحه کمبود شدید خانه‌ در بازار، بهبودی دوباره در بازار مشاهده خواهد شد.

صنعت مسکن آمریکا از هوای سرد لرزید
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۱:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، ساخت مسکن در ایالات‌متحده آمریکا 4.1 درصد کاهش یافته و به نرخ سالانه فصلی 1.638 میلیون واحد در ماه گذشته رسیده است. داده‌های ماه دسامبر از نرخ 1.702 به نرخ 1.708 اصلاح شد و اقتصاددانان پیش‌بینی نرخ 1.700 میلیون واحد کاهش را ارائه داده بودند. مجوزهای ساخت خانه برای آینده در ماه ژانویه 0.7 درصد افزایش یافت و به نرخ 1.899 میلیون واحد رسید که بالاترین میزان از سال 2006 است.

    بر اساس گزارش‌ها، دما در ماه ژانویه در برخی از مناطق کمتر از میانگین بود و ساخت مسکن تک خانوارها که بیشترین سهم خانه‌سازی را به خود اختصاص می‌دهد، در ماه گذشته با 5.6 درصد کاهش به 1.116 میلیون واحد رسید. مجوزهای ساختمانی برای یک خانواده با 6.8 درصد افزایش به 1.205 میلیون واحد رسید. عرضه خانه‌های دارای مالکیت قبلی در بازار به پایین‌ترین حد خود رسیده است.

    قیمت مواد اولیه برای ساخت نیز افزایش یافته است و طرح‌های ساخت و ساز با مشکل مواجه شده‌اند. افزایش نرخ وام مسکن همچنین می‌تواند تقاضا برای مسکن را به ویژه در میان خریدارانی که برای اولین بار خانه خریداری می کنند را کاهش دهد. نرخ های وام مسکن در حال افزایش است زیرا انتظار می‌رود فدرال رزرو ماه آینده افزایش نرخ بهره را برای مهار تورم بالا آغاز کند.

    برچسب ها
    پورسعیدخلیلی