مدیران خودروعصر اعتبار

لیست بهره‌مندان از ‌قبض گاز رایگان تکمیل می‌شود

عصر ساختمان- مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: بر اساس بند (ک) تبصره ۱۵ بودجه سال ۱۴۰۱، گاز مشترکان تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی رایگان است. منابع لازم برای این امر و تحقق این بند قانونی از طریق افزایش تعرفه گاز مشترکان پرمصرف تأمین می‌شود.

لیست بهره‌مندان از ‌قبض گاز رایگان تکمیل می‌شود
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، مجید چگنی در این باره اظهار کرد: حدود 935 هزار مشترک کمیته امداد از این بند قانونی استفاده می‌کنند، همچنین مددجویان سازمان بهزیستی نیز 324 هزار مشترک هستند که در مجموع حدود یک میلیون و 260 هزار مشترک تحت پوشش این بند قانونی، گازشان رایگان است.

  وی تأکید کرد: از کمیته امداد و سازمان بهزیستی درخواست کردیم مشترکان جامانده را به لیست‌شان اضافه کنند و اگر افرادی تحت پوشش این دو نهاد مهم هستند و هنوز از قبض رایگان استفاده نمی‌کنند، معرفی شده تا به لیست اضافه شده و تحت پوشش قرار بگیرند.

  معاون وزیر نفت در امور گاز با بیان اینکه با پایداری هوای سرد در کشور، افزایش مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری به حدود 600 میلیون مترمکعب در روز رسیده است، افزود: از مردم عزیز درخواست می‌کنیم که با مصرف بهینه، این مقدار را کاهش دهند.

  چگنی تأکید کرد: در 24 ساعت گذشته، استان تهران بالاترین مصرف گاز را داشته و استان‌های خراسان رضوی، اصفهان و مازندران در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. امیدواریم مردم کمک کنند که این مقدار کاهش یابد تا در گازرسانی به سایر بخش‌ها از جمله صنعت، با محدودیت‌ مواجه نشویم.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی