مدیران خودروعصر اعتبار

ظرفیت مسکن ملی چند برابر طرح‌های قبلی است

عصر ساختمان- زمین‌هایی که تا کنون به طرح نهضت ملی مسکن اختصاص یافته ۳۱ هزار هکتار است و ۲۱ هزار هکتار دیگر نیز در مراحل الحاق به سر می‌برد که در صورت تحقق این موضوع ظرفیت این طرح به ۶.۵ برابر اراضی مسکن مهر می‌رسد.

ظرفیت مسکن ملی چند برابر طرح‌های قبلی است
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، وزارت راه و شهرسازی تا کنون 31 هزار هکتار زمین به طرح نهضت ملی مسکن اختصاص داده و بیش از 21 هزار هکتار از اراضی سازمان ملی زمین و مسکن در مراحل الحاق به محدوده شهرها قرار دارد.

  در روزهای اخیر فرزانه صادق‌مالواجرد ـ معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که تمامی 31 هزار هکتار زمین طرح نهضت ملی مسکن در نشست‌های کارشناسی به طور دقیق مورد بررسی قرار گرفته است.

  امروز هم مهرداد بذرپاش ـ وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: در حوزه ساخت مسکن در قالب طرح نهضت ملی مسکن با فعالیت شبانه‌روزی همکاران، نتایج قابل توجهی بدست آمده که در مقایسه با سال‌های گذشته می‌توان بزرگی آن را درک کرد.

  وی خاطرنشان کرد: در طرح مسکن مهر که طرح بزرگی بود، 8000 هکتار زمین برای ساخت مسکن به محدوده شهر الحاق شد که در طرح نهضت ملی مسکن تا کنون این رقم به بیش از 31 هزار هکتار زمین رسیده است.

  بذرپاش با اشاره به سیاست اصلی وزارت راه و شهرسازی مبنی بر ساخت واحدهای تک طبقه با ارائه زمین به مردم، گفت: این یک اقدام کم سابقه بعد از انقلاب بوده و در شکستن احتکار و سوداگری، جوانی جمعیت و امید آفرینی بین مردم تاثیر شگرفی دارد.

  وزیر راه و شهرسازی درباره پیشرفت‌های رخ داده در حوزه ریلی هم توضیح داد: بزرگترین اقدام در این حوزه تکمیل کریدورهای شمال به جنوب و شرق به غرب کشور است که وارد مراحل جدیدی شده است.

  وی افزود: تکمیل این کریدورها کاری بسیار بزرگ و بی سابقه است که با همکاری همه کشورها برای استفاده از آن در حال انجام بوده و برای آیندگان و فرزندانمان تولید ثروت ملی به دنبال خواهد داشت.

  بذرپاش در ادامه به اقدامات بزرگ انجام شده در راستای توسعه ناوگان هوایی اشاره کرد و گفت: با وجود اینکه حوزه هواپیمایی یک حوزه صد در صد تحریمی است، مسیر را رو به جلو طی کرده و دستاوردهایی به همراه داشته است.

  وی در ادامه در خصوص حوزه بنادر اطهار کرد: استفاده از ظرفیت‌های بنادر با سرمایه‌گذاری بخش عمومی، بخش خصوصی و کشورهای خارجی در اولویت وزارت راه و شهرسازی قرار دارد.

  بذرپاش ادامه داد: در حوزه شهرسازی و بافت فرسوده نیز بسته 19 گانه‌ای در اسفند ماه ابلاغ شد.

  وی افزود: اجرای این بسته جهشی را در تولید مسکن ایجاد خواهد کرد و علاوه بر افزایش ایمنی واحدهای مسکونی که برکات قابل توجهی برای نجات جان انسان‌ها دارد، رشد تولید مسکن، تولید شغل و کسب و کار را هم به ارمغان خواهد داشت.

  بذرپاش تاکید کرد: یکی از بهترین روش‌های تولید مسکن ساخت و سازها و نوسازی بافت فرسوده است.

  وی به مصوبه اخیر وزارت راه و شهرسازی اشاره کرد و گفت: بر اساس این مصوبه هر زمینی که بیش از 10 سال از کاربری مسکونی آن گذشته و ساخت و ساز در آن انجام نشده باشد باید تغییر کاربری دهد که با این کار رونقی در ساخت و ساز ایجاد خواهد شد.

  وزیر راه و شهرسازی همچنین درباره اقدامات انجام شده در حوزه راهداری گفت: غیر از اصلاح نقاط حادثه خیز، ابرپروژه‌های ارزشمندی در حال اجراست که به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی