مدیران خودروعصر اعتبار

افتتاح ۵۰۰۰ واحد مسکونی در بافت فرسوده

عصر ساختمان- صبح امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی ۵۰۰۸ واحد مسکونی که در بافت‌های فرسوده نوسازی شده به بهره‌برداری رسید که از این تعداد ۱۹۱۷ واحد در استان تهران قرار دارد.

افتتاح ۵۰۰۰ واحد مسکونی در بافت فرسوده
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، صبح امروز با حضور مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی برنامه افتتاح سراسری 5008 واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده 17 استان کشور برگزار شد.

  در این برنامه که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور مسئولان راه و شهرسازی و شهرداری های 17 استان کشور برگزار شد مجتمع 52 واحدی زیتون در منطقه 14 تهران به بهره برداری رسید.

  اخیراً تسهیلات نهضت ملی مسکن از 450 میلیون تومان در شهر تهران به 550 میلیون تومان به ازای هر واحد افزایش یافته که این مبلغ به بافت‌های فرسوده نیز اختصاص پیدا می‌کند.

  مهرداد بذرپاش - وزیر راه و شهرسازی در جریان این افتتاح بیان کرد: بافت فرسوده هم به لحاظ ظرفیت ساخت مسکن و هم به لحاظ اینکه بافت‌ها با مخاطرات طبیعی و جان مردم وابستگی دارد برای وزارتخانه بسیار مهم است.

  وی افزود: در حوزه تشویق به نوسازی باید تسهیلات و منابع فراهم شود و همچنین بسترهای لازم را در خصوص قوانین و مقررات ایجاد کنیم. بسته تشویقی که اسفند سال گذشته ابلاغ شد در این جهت بود که با افزایش 300 درصدی نوسازی در شهر تهران همراه شد.

  افزایش 80 درصدی صدور پروانه در بافت طی یک سال گذشته

  محمد آیینی - معاون وزیر راه و شهرسازی - در جریان این برنامه اظهار کرد: قانون از 114 هزار واحد در محلات هدف بازآفرینی شهری به مرحله ساخت رسیده امروز 5008 واحد افتتاح می‌شود و در هفته‌های آینده بسته‌های 10 هزار واحدی و 20 هزار واحدی افتتاح خواهد شد.

  وی خبر داد: ابلاغ بسته تشویقی تاثیر شگرفی در افزایش تمایل به نوسازی بافت‌های ایجاد کرده است به طوری که از مهرماه سال گذشته تا اردیبهشت امسال بیش از 18 هزار پروانه در بافت‌های فرسوده صادر شده که در مقایسه با 10 هزار واحد زمان مشابه سال قبل از آن رشد حدود 80 درصدی را نشان می‌دهد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی