مدیران خودروعصر اعتبار

اجرایی شدن ۱۷۲ هزار واحد نهضت ملی با پرداخت تسهیلات ساخت

عصر ساختمان- معاون مسکن شهری بنیاد مسکن گفت: با اجرایی شدن ۱۷۲ هزار واحد نهضت ملی مسکن درشهر‌های زیر ۲۵ هزار نفر از طریق پرداخت تسهیلات ساخت روند ساخت پروژه‌ها در این شهر‌ها افزایش خواهد یافت.

اجرایی شدن ۱۷۲ هزار واحد نهضت ملی با پرداخت تسهیلات ساخت
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۶:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ حمید رضا سهرابی معاون مسکن شهری بنیاد مسکن گفت: پروژه‌های تعریف شده برای بنیاد مسکن در قالب طرح نهضت ملی مسکن حدود 203 هزار واحد بود که از این تعداد  172 هزار واحد در قالب تفاهم با دستگاه‌های مختلف به مرحله تخصیص زمین رسیده است.

    به گفته وی این 172 هزار یا از طریق تخصیص زمین به متقاضیان در حال ساخت است یا بنیاد مسکن خود اقدام به ساخت مسکن برای متقاضیان می‌کند.

    او می گوید:  در بسیاری از شهرهای که زمین تامین شده باشد ساخت و اجرای واحد در آنها با سرعت بیشتری در حال انجام است اما در برخی از شهرها هم خود متقاضی اقدام به ساخت و اجرای واحد میکند.

    سهرابی افزود: همکاری بانک ها در پرداخت تسهیلات ساخت به ویژه برای پروژه های نهضت ملی مسکن به جز بانک مسکن چندان مناسب نبوده و در صورتی که این تسهیلات پرداخت شود سرعت اجرای پروژه به ویژه در بسیاری از شهرها چندین برابر می شود.

    پورسعیدخلیلی