مدیران خودروعصر اعتبار

صادرات اولین محموله فولاد قم به عراق در سال ۹۶

عصر ساختمان- اولین محموله فولادی استان قم به ارزش یک میلیون دلار به عراق صادر شد.

صادرات اولین محموله فولاد قم به عراق در سال ۹۶
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان»، شرکت صنعت ورق آرین پاژ یکی از واحد‌های تولید کننده ورق‌های اصلاح شده فولادی در منطقه صنعتی نیزار قم است که موفق به تولیدهای ورق‌هایی شده که از نظر کیفیت سطح ورق در کشور منحصر به فرد است.
  مدیرعامل این واحد صنعتی با بیان اینکه این کارخانه در حال حاضر به علت مشکلات موجود با 10درصد توان اسمی خود یعنی دو تا سه هزار تن در ماه مشغول فعالیت است، گفت: در صورت تامین نقدینگی و اجرای طرح توسعه، این واحد صنعتی می‌تواند ظرفیت تولید خود را به بیش از 25هزار تن در ماه و اشتغال زایی را از 40به 100نفر افزایش دهد.
  محمد مهدی یارجانلی افزود: بازرسی، اصلاحات، گرفتن موج و خوردگی‌های لبه ورق‌ها و شستشوی قراضه‌های ورق فولادی‌ و تبدیل آنها به ورق‌های فولادی درجه یک و تبدیل آنها به پک‌های مورد نیاز مصرف کننده از عمده فعالیت‌های این واحد تولیدی محسوب می‌شود.
  وی در مورد نیاز سالانه نیاز کشور به ورق سرد اصلاح شده اظهار داشت: نیاز سالانه کشور به ورق سرد اصلاح شده دو میلیون تن است که این واحد تولیدی قادر است 15 تا 20 درصد آن را تولید کند.
  یارجانلی به بازارهای هدف صادراتی اشاره کرد و گفت: در وهله اول سه کشور عراق، ترکیه و افغانستان جزو بازارهای هدف قرار گرفتند که در حال حاضر قرارداد صادارات اولین محموله فولاد قم به عراق به میزان یک میلیون دلار امضا شد. 
  به گفته وی، این واحد تولیدی با طراحی و ساخت بخشی از تولید که پیش از این در انحصار ایتالیا بود توانست ضمن بومی سازی ماشین آلات از هدر رفت حجم زیادی از محصولات فولادی کشور جلوگیری کند.
  یارجانلی در مورد مشکلات واحد تولیدی خود گفت: بزرگترین مشکل ما بحث سرمایه در گردش است. لاین‌های اعتباری برای گشایش خطهای اعتباری جدید جهت تامین مواد اولیه و افزایش ظرفیت‌های اسمی مد نظر شرکت نیاز به بسته‌های حمایتی وزارت صنعت، معدن و تجارت دارد. این در حالی است که یکی از کمک‌ها در این زمینه می‌تواند ایجاد خط اعتباری و گشایش LC داخلی توسط بانک باشد. 
  گفتنی است، شیدهای فولادی شرکت صنعت ورق آرین پاژ در صنعت خودروسازی، لوازم خانگی و صنایع پایین دستی کاربرد دارند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی