مدیران خودروعصر اعتبار

سقوط داربست ساختمان حادثه آفرید

عصر ساختمان:جدا شدن داربست نما‌سازی در ساختمان در حال احداث در ابتدای خیابان جهان آرا، حادثه ساز شد.

سقوط داربست ساختمان حادثه آفرید
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۸:۰۰

  به گزارش «عصر ساختمان» به نقل از برنا، ستاد فرماندهی آتش‌نشانی تهران در ساعت 13:18 دقیقه ظهر دیروز با دریافت خبر وقوع این حادثه از طرف شهروندان، بلافاصله آتش‌نشانان ایستگاه 108 و گروه امداد ونجات 18 این سازمان را روانه کرد.

  به گفته رئیس ایستگاه 108، حادثه درمقابل ساختمانی 5 طبقه 10 واحدی اتفاق افتاد.

  محمد پناهی در مورد جزئیات این حادثه اضافه کرد: برای نماسازی فضای خارجی این ساختمان، تعدادی داربست‌ فلزی نصب شده بود که به دلیل وزش ناگهانی باد و جدا شدن اتصالات نگهدارنده، بخشی از داربست‌ها از ساختمان جدا و دروضعیت ناپایدار و به حالت معلق بر روی پیاده رو و خیابان قرار گرفت به طوری که هرلحظه احتمال فرو ریختن آن وجود داشت.

  وی خاطرنشان کرد: آتش نشانان به محض حضور در محل برای پیشگیری از هر گونه حادثه ای با بستن خیابان جهان آرا از عبور و مرور عابران و خودروها جلوگیری کردند.

  رئیس ایستگاه آتش‌نشانی ادامه داد: نیروهای عملیات سپس داربست‌های فلزی رابه وسیله جرثقیل دستی(دستگاه تیفور) ونیز طناب از طریق طبقه سوم و پشت بام مهار و پس از ایمن سازی کامل محل حادثه، تذکرات ایمنی لازم را به پیمانکار ساختمان ارائه کردند.

   

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصرساختمان (http://telegram.me/asresakhteman) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی