مدیران خودروعصر اعتبار

رییس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه بیان کرد:

ساخت ۲۰ هزار واحد زلزله زده تا پایان آبان ماه

عصر ساختمان- رییس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه با بیان اینکه تاکنون بیش از ۱۶ هزار واحد زلزله زده بازسازی و تحویل مردم شده اند، گفت: تا پایان آبان ماه ۲۰ هزار واحد زلزله زده ساخته می شوند.

ساخت ۲۰ هزار واحد زلزله زده تا پایان آبان ماه
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از دنیای اقتصاد، رضا خواجه ای عصر چهارشنبه در نشست ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: پس از وقوع زلزله تاکنون 35 هزار و 635 واحد مسکونی پی‌کنی شده اند.

  وی افزود: از این تعداد واحد تاکنون 33 هزار و 101 واحد آرماتوربندی و 32 هزار و 480 واحد بتن ریزی شده اند.

  رییس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه عنوان کرد: همچنین 28 هزار و 403 واحد دارای اسکلت و 22 هزار و 459 واحد دیوار چینی شده اند.

  خواجه ای ، با بیان اینکه 23 هزار و 327 واحد زلزله زده دارای سقف شده اند، گفت: کچ و خاک دیوارهای 17 هزار و 446 واحد هم تاکنون به اتمام ‌رسیده است.

  به گفته وی، تاکنون چارچوب و پنجره های 16 هزار و 128 واحد نصب شده و به مردم مناطق تحویل داده شده است.

  رییس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه گفت: بنیاد مسکن تنها واحدها را تا مرحله نصب چارچوب و پنجره تکمیل می کند و دیگر مراحل شامل کاشی کاری و سفید کاری را مردم انجام می دهند.

  خواجه ای در رابطه با واحدهایی که نیاز به تعمیر دارند، گفت: تاکنون کار تعمیر 59 هزار و 930 واحد زلزله زده آغاز شده و 53 هزار و 703 واحد به صورت کامل تعمیر‌‌ شده اند.

  وی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم‌ که بازسازی واحدهای آسیب دیده ر روستاها تا پایان اسفند ماه به پایان برسد، گفت: براساس تعهد داده شده تا پایان آبان ماه 20 هزار واحد بازسازی و به مردم تحویل داده خواهند شد.

  رییس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه گفت: در سرپل ذهاب با مشکل الحاق برخی محله ها به این شهر رو به رو هستیم که با توجه به مشکلات قضایی ایجاد شده نتوانسته ایم اقدام های لازم را برای بازسازی آغاز کنیم.

  زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله و 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشته است.

  این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی های صورت گرفته حدود 100 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دیده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • ۰
  • ۰
  • هفته نامه
  • ۰
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
  آرشیو