مدیران خودروعصر اعتبار

آسیب جدی به شبکه برق استرالیا در پی طوفانی شدید

عصر ساختمان- بیش از ۵۵ هزار خانه در "سیدنی" و "سنترال کاست" استرالیا پس از این که طوفانی شدید ساحل "نیو ساوث ولز" را درنوردید، با قطعی برق مواجه شدند.

آسیب جدی به شبکه برق استرالیا در پی طوفانی شدید
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، باران‌های سیل آسا، بادهای تخریبگر و تگرگ‌هایی به اندازه توپ گلف بعدازظهر روز گذشته (شنبه) "سیدنی" و ناحیه "هانتر" را فراگرفته و باعث سقوط درخت ها و قطعی برق در سطح گسترده شده است.

  نگرانی‌ها نسبت به طوفان گرمسیری که سواحل "کوئینزلند" را درنوردیده، پس از وزش بادهای شدید و بارش 200 میلی متر باران‌های سیل آسا در سراسر "شمال دور کوئینزلند" افزایش یافته است.

  بخش‌هایی از "شمال دور کوئینزلند" شب گذشته شاهد بارش باران های شدید بوده به طوری که در یکی از مناطق آن تنها در طول 24 ساعت گذشته، 669 میلی متر بارندگی رخ داده است.

  با وجود تضعیف شدن این طوفان در طول شب گذشته، هشدارها به ساکنان این مناطق نسبت به بارندگی های شدید و وقوع سیل ادامه دارد.

  سرویس خدمات اضطراری استرالیا اعلام کرده که بیش از 4600 تماس مبنی بر سقوط درختان و تخریب سقف خانه ها دریافت کرده است.

  اداره هواشناسی این کشور نیز در پی وزش بادهای شدید با سرعت حدود 100 کیلومتر بر ساعت هشداری نسبت وقوع رعد و برق های شدید در سواحل شرقی "نیو ساوث ولز" صادر کرده است.

  اپراتورهای شبکه‌های برق استرالیا نیز با بیان این که برق 56 هزار خانه در این طوفان قطع شده است، اعلام کردند: طی سال های اخیر این میزان از آسیب به شبکه برق کشور وارد نشده بوده و تعمیر این خسارات ممکن است مدتی به طول بینجامد.

  برنامه قطارها در سراسر "سیدنی" نیز پس از تلاش شبانه کارکنان راه آهن برای تعمیر آسیب های وارده به شبکه ریلی از صبح امروز (یکشنبه) از سر گرفته شده است.

  به گزارش دیلی میل، پیش بینی می شود آب و هوای مناطق مذکور در استرالیا امروز طوفانی باقی بماند و احتمال تداوم باران های سیل آسا و طوفان‌های همراه با رعد و برق در بعدازظهر امروز بالاست.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی