مدیران خودروعصر اعتبار

ثروتمندان آمریکا کجا زندگی می‌کنند؟

عصر ساختمان- در پنج ایالت آمریکا، پنج درصد ثروتمندان درآمدی بالای ۲۵۰هزار دلار در سال دارند.

ثروتمندان آمریکا کجا زندگی می‌کنند؟
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۳ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از ایسنا  ، هزینه زندگی زندگی در شهرهای مختلف آمریکا به دلیل نرخ های مختلف مالیاتی و هزینه مسکن با یکدیگر تفاوت زیادی دارد. با این حال با ارزیابی داده های مرکز سرشماری آمریکا و نیز گزارش توزیع ناعادلانه درآمد در آمریکا که توسط موسسه تحقیقات و سیاست گذاری اقتصادی این کشور انجام شده است، بیشترین درصد افراد دارای درآمد بالای آمریکایی در پنج ایالت این کشور ساکن هستند.

  در نیویورک که میزبان بیشترین درصد جمعیت ثروتمند در بین ایالت های آمریکایی است، متوسط درآمد سالانه پنج درصد ثروتمند 480هزار و 780 دلار در سال است. به جز نیویورک، پنج درصد دارای بیشترین درآمد سالانه در ایالت های واشنگتن، کالیفرنیا، نیوجرسی و کنیکت ساکن هستند و درآمد پنج درصد ثروتمند ساکن این پنج ایالت در سال بالای 250هزار دلار است.

  از سوی دیگر درآمد یک درصد ثروتمند شهر نیویورک بسیار بالاتر و به طور متوسط معادل 2.2 میلیون دلار در سال است که 42 برابر بیشتر از متوسط درآمد 99 درصد دیگر شهروندان آمریکایی محسوبمی شود. حداقل درآمد سالانه یک درصد ثروتمندان ساکن نیویورک 550 هزار و 174 دلار است که 30 درصد بیشتر از متوسط درآمد ثروتمتدان کل آمریکایی در سال است.

  در حال حاضر هر سه نفر اول ثروتمند جهان امریکایی هستند: جف بزوس: مدیر عامل و بنیان‌گذار فروشگاه اینترنتی آمازون که بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی جهان است با 131 میلیارد دلار ثروت کماکان ثروتمندترین فرد جهان است. بیل گیتس، بنیان‌گذار شرکت مایکروسافت با 96.5 میلیارد دلار ثروت و وارن بافت،  بزرگ‌ترین معامله‌گر بورسی تاریخ جهان که ثروت او 82.5 میلیارد دلار برآورد شده است.

   

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی