مدیران خودروعصر اعتبار

مسکن امید همان مسکن مهر است؛ تغییر نام پروژه‌های مسکن‌سازی به جای تولید گسترده

عصر ساختمان- نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه دولت عنوان مسکن مهر را به مسکن امید تغییر داده است، گفت: فرآیند فروش مساکن جدید به متقاضیان باید به صورت هدفمند صورت گیرد.

مسکن امید همان مسکن مهر است؛ تغییر نام پروژه‌های مسکن‌سازی به جای تولید گسترده
نسخه قابل چاپ
جمعه ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از خانه ملت، سیداحسن علوی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به ورود دولت برای اجرای طرح مسکن امید در کشور به ویژه در کلانشهرها، گفت: به نظر می رسد که دولت و وزارت راه و شهرسازی به دنبال تداوم اجرای طرحی مانند مسکن مهر در کشور است، از این رو دولت عنوان مسکن مهر را به مسکن امید تغییر داده است.
  ساخت مسکن مهر

  طرح جدید مسکن سازی دولت؛ ارائه زمین رایگان به سازندگان برای کاهش قیمت مسکن

  نماینده مردم سنندج و دیواندره در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از طرف دیگر وزارت راه و شهرسازی با مجوز رئیس جمهور به دنبال اجرای طرحی است که بر اساس آن زمین رایگان به پیمانکاران و سازندگان داده شود تا مساکن جدید با قیمت معقول و پایین نسبت به قیمت کنونی بازار تولید و به افراد و متقاضیان اصلی فروخته شود.

  فروش مساکن جدید باید هدفمند باشد؛ خانوارهای متوسط و کم درآمد در اولویت خرید مسکن

  باید فرآیند فروش مساکن جدید به متقاضیان به صورت هدفمند صورت گیرد، یعنی آنکه خانوارهای متوسط و با درآمد کم بتوانند از این امتیاز برخوردار شوند و دلالان نتوانند نسبت به خرید این مساکن اقدام کنند

  وی گفت: البته باید فرآیند فروش مساکن جدید به متقاضیان به صورت هدفمند صورت گیرد، یعنی آنکه خانوارهای متوسط و با درآمد کم بتوانند از این امتیاز برخوردار شوند و دلالان نتوانند نسبت به خرید این مساکن اقدام کنند.

  تلاش دولت برای ساخت 400 هزار واحد مسکونی تا دو سال آینده

  علوی ادامه داد: در شرایط کنونی هدف گذاری دولت دوازدهم برای تولید مسکن، ساخت حدود 400 هزار واحد مسکونی است که بخشی از این استراتژی در قالب اجرای طرح بازآفرینی شهری محقق خواهد شد.

  این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: به نظر من اجرای مسکن امید و ساخت حداقل 400 هزار واحد مسکونی می تواند اثر مثبتی در تعدیل شدن قیمت بازار مسکن داشته باشد.

  نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: یکی از عوامل بازار مسکن، اثرات روانی و موج های ایجاد شده در این بخش است، از این رو مطرح شدن تلاش دولت برای تولید انبوه مسکن می تواند زمینه را برای کاهش قیمت ها فراهم کند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی