مدیران خودروعصر اعتبار

عضو شورای شهر تهران:

ضرورت حذف رانت در پرونده‌های شهرسازی

عصر ساختمان- عضو شورای شهر تهران با تأکید بر اهمیت نظارت مردم و حذف رانت در پرونده‌های شهرسازی، گفت: هر چقدر کمک به شفافیت کنیم، جلوی رانت، تخلف و فساد گرفته می‌شود.

ضرورت حذف رانت در پرونده‌های شهرسازی
نسخه قابل چاپ
شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از فارس، زهرا صدر اعظم نوری در حاشیه بازدید از پروژه‌های شهرداری منطقه 11 اظهارداشت: با توجه به این که بخشی از تاریخ و فرهنگ کشورمان در محدوده این منطقه قرار دارد؛ باید تلاش کنیم ارزش‌های منطقه را که شناخته نشده و یا به دلیل مسائل اقتصادی و ... کنار گذاشته شده اند؛ احیا کنیم.

  عضو شورای شهر تهران با بیان این که منطقه 11 از نظر سرانه فضای سبز جزو مناطق کم برخوردار است؛ به مصوبه شورای شهر برای تملک باغات در کمیسیون ماده 7 اشاره کرد و گفت: در صورت ایجاد آمادگی در منطقه از محل اعتبارات تعیین شده در جهت صیانت از درختان و باغات استفاده و کوشش کنید داشته های خود را خوب حفظ کنید.

  رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران ضمن تأکید بر لزوم حفاظت و صیانت از باغات شهر تهران و ارزش های زیادی که فضای سبز شهر تهران برای مردم این شهر دارد؛ خاطر نشان کرد: بیش از 20 هزار پرونده در مورد حفظ درختان در مناطق مورد بررسی قرار گرفته است.

  وی همچنین لزوم همکاری منطقه با کمیسیون ماده 7 در موضوعات مرتبط با دستور نقشه و صدور پروانه را مورد توجه قرار داد و گفت: تمام پرونده های تخریب و نوسازی باید از کمیسیون ماده 7 استعلام شوند.

  صدر اعظم نوری همچنین رسیدگی به معضل دستفروشان در محورهای جمهوری- انقلاب و ولی عصر (عج) را که 3 محور مهم مرکز شهر تهران هستند ؛ از دیگر موارد دارای اهمیت در منطقه 11 بیان کرد و ادامه داد: باید با همکاری نیروی انتظامی و قوه قضاییه، ساز و کاری برای مدیریت و ساماندهی این مسئله فراهم شود و با توجه به این که پیش از این نگاه مدیریت شهری در تهران بیشتر خود رو محور بوده تا انسان محور، باید مراقب باشیم پیاده روهای شهر به محل تجاری و بساط گستری و دستفروشی تبدیل نشوند و با جدیت به آن پرداخته شود.

  این عضو شورای شهر تهران در خصوص موضوعات مرتبط با شهرسازی و معماری گفت: منطقه 11جزو مناطق فرهنگی شهر تهران است که به لحاظ قرار گرفتن پردیس حکومتی و استقرار نهادهای سیاسی از اهمیت خاصی برخوردار است که می‌طلبد مدیریت شهری در این منطقه با ملاحظات و توجه به حساسیت ها انجام شود.

  وی با توجه به اهمیت نظارت مردم و حذف رانت در پرونده‌های شهرسازی، تأکید کرد: باید تمام اطلاعات پرونده ها اعم از کاربری ، سطح اشغال و ... در سامانه ثبت شوند و تمام تصمیمات منطقه و قراردادها نیز در سامانه قرار گیرند.

  نوری با اشاره به اینکه در شورای پنجم با هدف شفاف سازی از روز اول تمام پرونده‌های مربوطه و پروژه‌های باغات در صحن علنی شورا بررسی می شود، گفت: هر چقدر کمک به شفافیت کنیم، جلوی رانت و تخلف و فساد گرفته می‌شود.

  رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر خاطرنشان کرد: ان شاء الله نوع خدمات در جهت رضایت مردم موثر باشد و بتوانیم با ارائه خدمات صادقانه و کارهای درست در جهت بالا بردن و ارتقای کیفیت سطح زندگی مردم تلاش کنیم و  رضایمندی شهروندان را فراهم کنیم.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی