مدیران خودروعصر اعتبار

معاون وزیر آموزش و پرورش خبرداد:

بازسازی همه ۱۰۶ مدرسه تخریبی خوزستان تا قبل از مهرماه ۹۸

عصر ساختمان- معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: بر اساس ابلاغ مقام عالی وزارت و قول مساعدت ریس سازمان نوسازی مدارس کشور، همه ۱۰۶ مدرسه تخریبی خوزستان تا قبل از مهرماه ۹۸ بازسازی و آماده بهره‌برداری خواهند شد.

بازسازی همه ۱۰۶ مدرسه تخریبی خوزستان تا قبل از مهرماه ۹۸
نسخه قابل چاپ
شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، مجتبی زینی‌وند امروز شنبه، 31 فروردین ماه در حاشیه بازدید از آموزشگاه متوسطه دوم طاهره شهرستان حمیدیه اظهار کرد: وزارت آموزش و پرورش برنامه‌های گسترده‌ای برای جبران وقفه تحصیلی ایجاد شده ناشی از پدیده سیلاب دارد‌.

  وی با اشاره به راهبردهای مجموعه تعلیم و تربیت استان در خصوص کمک به دانش‌آموزان مناطق سیل‌زده، خاطرنشان کرد: اجرای طرح تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان پایه دوازدهم در دو حوزه کنکور و امتحانات نهایی و همچنین طرح جامع آموزش الکترونیکی برای 54 هزار دانش‌آموز مناطق سیل‌زده از جمله اقدامات راهبردی آموزش و پرورش در حوزه دانش آموزی است.

  معاون وزیر آموزش و پرورش توضیح داد: همه نیازمندی‌های دانش‌آموزان مناطق سیل‌زده از قبیل میز و نیمکت، بسته‌های نوشت افزاری و پوشاک، رایانه و سایر تجهیزات سخت افزاری شناسایی شده است و همه این موارد در حال توزیع در بین مناطق درگیر سیلاب است.

  زینی‌وند اضافه کرد: سازمان سنجش آموزش کشور سهمیه ویژه‌ای برای دانش‌آموزان مناطق سیل‌زده اختصاص داده است. با نیازسنجی صورت گرفته از مناطق، کتاب‌های کمک درسی دانش‌آموزان کنکوری مناطق سیل‌زده نیز به صورت کامل تأمین خواهد شد.

  وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در خصوص نوسازی فضاهای آموزشی مناطق درگیر سیلاب، توضیح داد: اداره‌کل نوسازی مدارس استان نسبت به شناسایی فضاهای آموزشی نیازمند تخریب و بازسازی اقدامات لازم را انجام داده است. در اولین فرصت پس از فروکش کردن سیلاب، کار بازسازی و نوسازی این مدارس آغاز خواهد شد.

  نماینده ویژه مقام عالی وزارت یادآور شد: بر اساس ابلاغ مقام عالی وزارت و قول مساعدت رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور، همه 106 مدرسه تخریبی خوزستان تا قبل از شروع مهرماه 98 بازسازی و آماده بهره برداری خواهند شد.

  اهدای تجهیزات آموزشی به 14 منطقه سیل‌زده خوزستان

  معاون وزیر آموزش و پرورش در ادامه از آماده‌سازی و ارسال تجهیزات آموزشی اهدایی استان‌های معین به مدارس 14 منطقه سیل‌زده خوزستان خبر داد.

  زینی‌وند اظهار کرد: بر اثر سیل بسیاری از وسایل و تجهیزات مدارس تخریب شد و اهدای این وسایل در راستای کمک به مدارس مناطق و نواحی سیل زده و آسیب دیده آموزش و پرورش خوزستان انجام می‌شود.

  وی تصریح کرد: امیدواریم با ارسال این تجهیزات که با پیگیری‌های مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان و مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان و کمک 10 استان معین خوزستان انجام شد، از مشکلات پیش روی مدارس برای بازگشایی و ادامه فعالیت‌های آموزشی کاسته شود.

  زینی‌وند با بیان اینکه این تجهیزات برای 14 منطقه درگیر سیل در خوزستان آماده شده و در حال ارسال است، افزود: این وسایل که توسط استان‌های معین به خوزستان اهدا شده است، شامل میز و نیمکت دانش‌آموزی، میز و صندلی معلم، کولر گازی، وایت برد، لوازم التحریر و … است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی