مدیران خودروعصر اعتبار

وزیر نیرو:

افزایش ۱۶ میلیارد مترمکعبی ذخایر سدها نسبت به سال آبی گذشته

عصر ساختمان- وزیر نیرو با تاکید بر اینکه سیلاب‌های بهاره موجب افزایش ۱۶ میلیارد مترمکعبی ذخایر سدهای کشور نسبت به سال آبی گذشته شده است، گفت: بارندگی‌های مناسب چندماه اخیر موجب شده است تا تعداد زیادی از تالاب‌های مهم و حیاتی کشور که سالیان متمادی رنگ آب به خود ندیده بودند آبگیری شوند.

افزایش ۱۶ میلیارد مترمکعبی ذخایر سدها نسبت به سال آبی گذشته
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، رضا اردکانیان ظهر امروز به منظور افتتاح طرح‌های صنعت برق در خراسان شمالی راهی این استان شد. اردکانیان در بخشی از سفر یک‌روزه خود به خراسان‌شمالی، پروژه‌های شرکت توزیع برق استان را افتتاح و سپس در جلسه مدیران صنعت آب و برق، اعضای هیئت مدیره و مدیران حراست شرکت خواهد کرد.

  وزیر نیرو در این سفر در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان‌شمالی از آبرسانی هفتگی به 30 روستا خبر داد و گفت: با تلاش‌های دولت تدبیر و امید در حال حاضر هر هفته 30 روستا از شبکه آبرسانی سالم برخودار می‌شوند و این رقم تا پایان دولت دوازدهم به 32 روستا در هر هفته خواهد رسید. همچنین در طی چند سال اخیر هر هفته به هشت روستای کشور نیز برق‌رسانی شده است.

  اردکانیان با بیان اینکه سیلاب‌های بهاره موجب افزایش 16 میلیارد مترمکعبی ذخایر سدهای کشور نسبت به سال آبی گذشته شده است، افزود: و بارندگی‌های مناسب چند ماه اخیر موجب شده است تا تعداد زیادی از تالاب‌های مهم و حیاتی کشور که سالیان متمادی رنگ آب به خود ندیده بودند آبگیری شوند. در حال حاضر بیش از 40 تالاب بزرگ کشور همچون هورالعظیم، بامدژ، هامون و… بین 45 تا 100 درصد پر شده‌اند.

  بر اساس این گزارش به نقل از وزارت نیرو، وی اولویت وزارت نیرو را پررنگ کردن نقش مدیران استانی صنعت آب و برق دانست و افزود: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته ساختارهای لازم نیز در این بخش ایجاد خواهد شد.

  وزیر نیرو با اشاره به اینکه رئیس جمهور در آینده نزدیک به استان خراسان‌شمالی سفر خواهد کرد، گفت: مقرر شده است تا بخش عمده‌ای از طرح‌های وزارت نیرو در استان طی سفر رئیس جمهور به این منطقه افتتاح شود. در حالی که میانگین جمعیت تحت پوشش آب سالم در کشور کمی زیر 100 درصد است، این متغیر در استان خراسان شمالی 100 درصد است. همچنین میانگین جمعیت تحت پوشش آب سالم در روستاهای خراسان شمالی بیشتر از 76 درصد بوده و این در حالی است که میانگین این متغیر در کشور زیر 75 درصد است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
    آرشیو