مدیران خودروعصر اعتبار

حذف مدارس خشتی و گلی تا مهر ۹۸

عصر ساختمان- رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور به تخصیص و ابلاغ اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومانی به‌منظور جمع‌آوری بخاری‌های نفتی از مدارس سراسر کشور اشاره کرد و گفت: تا قبل از مهرماه ۹۸ مدارس خشتی و گلی از سطح کشور حذف می‌شوند.

حذف مدارس خشتی و گلی تا مهر ۹۸
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، مهراله رخشانی‌مهر در حاشیه بازدید از پروژه‌های نیمه‌تمام شهرستان محلات از وجود 24 هزار بخاری نفتی در مدارس سراسر کشور خبر داد و اظهار کرد: در سال جاری 300 میلیارد تومان اعتبار به‌منظور جمع‌آوری بخاری‌های نفتی از مدارس بین استان‌های سراسر کشور توزیع‌شده است.

  وی جمع‌آوری بخاری‌های نفتی از مدارس سراسر کشور را از مهم‌ترین اولویت‌های سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور برشمرد و افزود: تلاش می‌کنیم تا قبل از آغاز فصل سرما بخاری‌های نفتی از مدارسی که در مناطق دارای سیستم گازرسانی هستند جمع‌آوری شود.

  رخشانی مهر تشویق خیرین را از جدی‌ترین برنامه‌های سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس دانست و تصریح کرد: در سال جاری بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز کشور را برگزار کردیم و حدود 1480 میلیارد تومان جذب اعتبار داشتیم که نسبت به سال 97 به مقدار 20 درصد رشد داشته‌ایم.

  وی خاطرنشان کرد: قانون اجازه می‌دهد، در صورتی خیری50 درصد سهم یک پروژه را تأمین کند 50 درصد دیگر را از محل طرح مشارکتی تأمین اعتبار کنیم، لذا طبق پیشنهاد همکاران، نمایندگان و فرمانداران مقرر شد در ساخت یک پروژه 6 کلاسه خیری مشارکت کنیم و اعتبار موردنیاز را از محل اعتبارات ملی تأمین خواهیم کرد.

  به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی آموزش‌وپرورش، رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور ادامه داد: جمع‌آوری مدارس خشتی و گلی کشور تا آغاز سال تحصیلی، از دیگر برنامه‌های مهم سازمان است. همچنین در استان مرکزی 5 مدرسه خشتی گلی وجود دارد که تا مهرماه جمع‌آوری می‌شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی