مدیران خودروعصر اعتبار

تعمیر ۱۰ هزار و ۸۶ واحد مسکونی سیل‌زده در خوزستان

عصر ساختمان-مدیرکل بنیاد مسکن خوزستان با بیان اینکه از تعداد ۱۲ هزار و ۵۹۲ واحد تعمیری تا کنون تعمیر ۱۰ هزار و ۸۶ واحد به اتمام رسیده است، گفت: بیشترین مشکل گرمای هوا است که امکان بتن ریزی را از ما در بازسازی مناطق سیل زده گرفته است.

تعمیر ۱۰ هزار و ۸۶ واحد مسکونی سیل‌زده در خوزستان
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۳:۰۰

  به گزارش  پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از ایسنا، مسعود انصاریان در هشتمین جلسه قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده خوزستان که امروز 15مردادماه در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: تا کنون در بحث تسهیلات بلاعوض پرداختی به 13 هزار و 193 پرونده مبلغ 33 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.

  وی افزود: در این زمینه تا کنون 14 هزار و 892 پرونده به بانک ها معرفی شده و از این تعداد 11 هزار و 851 پرونده منجر به عقد قرارداد شده است. مبلغ کل قراردادهای عقد شده تاکنون 253 میلیارد تومان بوده و در این زمینه سهمیه استان تکمیل شده است.

  مدیرکل بنیاد مسکن خوزستان تصریح کرد: هیات دولت در مرحله اول 2 هزار و 500 میلیارد تومان اعتبار برای مناطق سیل زده در نظر گرفته بود که در این زمینه با همکاری بانک ها همه سهمیه استان جذب شده است.

  انصاریان عنوان کرد: دولت مبلغ 2 هزار و 500 میلیارد تومان دیگر را نیز مصوب کرده و اکنون منتظر آن هستیم تا بانک مرکزی توزیع بانکی این مبلغ را اعلام و سهمیه استان را مشخص کند تا ما بتوانیم نسبت به جذب این سهمیه اقدام کنیم.

  وی با بیان اینکه از تعداد 12 هزار و 592 واحد تعمیری تا کنون کار تعمیر 10 هزار و 86 واحد به اتمام رسیده است، گفت: در زمینه واحدهای احداثی تا کنون 564 واحد آواربرداری انجام گرفته است و آمارهای دیگری نیز در زمینه سایر اقدامات وجود دارد.

  مدیرکل بنیاد مسکن خوزستان گفت: بیشترین مشکل گرمای هوا است که امکان بتن ریزی را از ما در بازسازی مناطق سیل زده گرفته است. امکان بتن ریزی در دمای بالای 30 درجه وجود ندارد و کار در این زمینه بسیار سخت است.

  انصاریان ادامه داد: در کارگروه بازسازی و نوسازی برای اقدامات در زمینه ایمن سازی واحدهای مسکونی مشاور گرفته شده و کارها در این زمینه در حال انجام است.

  وی خاطرنشان کرد: برخی از بانک ها برای پرداخت تسهیلات کارت پایان خدمت از روستاییان طلب می کنند اما تعدادی از روستاییان کارت پایان خدمت ندارند و با توجه به اینکه تسهیلات برای بازسازی مناطق سیل زده تسهیلات تکلیفی است امیدواریم این مشکل حل شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • ۰
  • ۰
  • هفته نامه
  • ۰
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  آخرین بروزرسانی ۱۲ ماه پیش
  آرشیو