مدیران خودروعصر اعتبار

سقف خانه نیما یوشیج در حال فروریختن

عصر ساختمان- اگرچه ۶ ماه است که خانه نیما یوشیج به تملک شهرداری تهران درآمده، اما تاکنون هیچ اقدامی برای نوسازی سقف آن از سوی این نهاد انجام نشده است.

سقف خانه نیما یوشیج در حال فروریختن
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از باشگاه خبرنگاران، حفظ و احیای ابنیه فرهنگی طی دو سال اخیر به صورت جدی در سرلوحه دستورالعمل‌های مدیریت شهری قرار گرفته است.

  علی رغم اینکه حفظ و بازسازی این گونه بناها به لحاظ بروکراسی اداری و هزینه‌های مالی به شکلی خاص و متفاوت است، اما شهرداری تهران موفق شده طی سال‌های اخیر برخی از این ابنیه‌ را که عموما خانه هنرمندان و ادیبان معاصر هستند، خریداری کند. به عنوان نمونه می‌توان به خانه نیما یوشیج اشاره کرد که با مالک آن رایزنی شد تا این بنا حفظ شود.

  با توجه به اینکه شهرداری تهران در اردیبهشت ماه سال 98 این خانه را تحت تملک خود درآورده است، اما مشاهده‌های ما از این خانه نشان می‌دهد که شهرداری نسبت به نوسازی و حفظ آن تعلل کرده که غیرقابل چشم‌پوشی است، به گونه‌ای که اکنون سقف این خانه در حال ریزش است.

  حال انتظار عمومی این است که برای جلوگیری از ریزش سقف خانه نیما یوشیج اقدامات اولیه برای نوسازی بخش‌های اصلی خانه مانند سقف در همان روز‌های اول انجام می‌شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی