مدیران خودروعصر اعتبار

"تهران" صاحب خانه می‌شود

عصر ساختمان- عضو شورای شهر تهران برنامه‌های روز تهران را تشریح کرد و گفت: همزمان با برنامه‌های پیش بینی شده، بزرگ ترین پارک بانوان با مساحتی بالغ بر ۳۵ هکتار افتتاح می‌شود.

"تهران" صاحب خانه می‌شود
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از تسنیم، احمد مسجدجامعی محور اصلی برنامه‌های این دوره را «بازشناسی هویت تهران» عنوان کرد و افزود: زیرمجموعه‌های هویت تهران که امسال به آن‌ها خواهیم پرداخت عبارتند از هویت طبیعت تهران، هویت معماری تهران، هویت آیینی و دینی تهران و هویت فرهنگی تهران.

  عضو شورای شهر تهران با اشاره به این‌که در چهار دوره قبل به دلیل محدودیت زمان، معمولا چند منطقه بیش از دیگر مناطق مورد توجه قرار می‌گرفتند تاکید کرد: در سال‌های گذشته مناطقی چون یک، یازده، دوازده و بیست که در شکل‌گیری تهران و هویت‌بخشی به آن، نقش اساسی دارند بیشتر مورد نظر بودند اما برنامه‌های پنجمین دوره، همه تهران از ری تا شمیرانات را دربرمی‌گیرد و شهرداری‌های مناطق بیست و دوگانه پایتخت، برنامه‌ها، مراسم و نشست‌های متنوعی را با محوریت هویت تهران اجرا می‌کنند.

  وی افزود: در این دوره تلاش ما معطوف به این است که شهروندان تهرانی را هم در اجرای برنامه‌های مختلف مشارکت دهیم و به‌همین منظور شورایاری‌های بیش از 350 محله تهران در قالب برنامه‌هایی چون ارائه 350 خاطره، عکس و مانند این‌ها فعالیت می‌کنند.

  مسجدجامعی سپس اسامی روزهای هفته‌ای را که به تهران اختصاص یافته و برنامه کمیسیون‌های مختلف شورا در این روزها را به این شرح اعلام کرد: جمعه دوازده مهرماه روز تهرانگردی، شنبه سیزده مهر روز آیین‌های مذهبی از ری و شمیران، یک‌شنبه چهارده مهر روز تهران، دوشنبه پانزده مهر روز باغ ها، کوه ها، بوستان‌ها و طبیعت تهران که کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران در این عرصه فعال خواهد بود، سه‌شنبه شانزدهم مهر روز پیاده راه‌ها، گذرگاه‌ها، رفت و آمد شهری و شهر دوستدار کودک که این روز با روز جهانی کودک همراه است و کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا برنامه ریزی‌های این روز را برعهده دارد، چهارشنبه هفدهم مهر روز خانه و معماری و شهرسازی تهران که  کمیسیون معماری و شهرسازی شورا فعال خواهد بود و پنج‌شنبه هجدهم مهر روز ایران بزرگ، تهران بزرگ که همزمان است با رسمیت یافتن کار شورایاری است.

  عضو شورای شهر تهران یادآورد شد: در روز تهران که روز یک‌شنبه است خانه تهران افتتاح می‌شود که پیش از این به خانه اتحادیه معروف بوده است. لازم است گفته شود که آقای ناصر تقوایی هنرمند برجسته و باارزش کشورمان از کسانی است که بخشی از خاطرات خانه تهران به ایشان و فعالیت ایشان برمی‌گردد. روز پنج‌شنبه هم به شهروندان تهرانی اختصاص دارد که سعی شده مشارکت نهادهای مدنی و مردمی را در این روز شاهد باشیم.

  وی در باره دیگر برنامه‌های این هفته گفت: آموزش و پرورش از میان ده‌هزار نقاشی‌ که توسط کودکان چهار تا چهارده ساله در باره تهران کشیده شده، تعدادی را انتخاب و در نقاط مختلف شهر به نمایش عمومی می‌گذارد. هم‌چنین در این هفته و در ساعت‌های انشا، دانش‌آموزان تصویر و ذهنیتی را که از تهران دارند نوشته و برای دیگر دانش‌آموزان می‌خوانند.

  مسجدجامعی اضافه کرد: امیدواریم امسال شهردار  منطقه 12، باغ ملی را که وزارت خارجه آن‌را در اختیار گرفته، از انحصار خارج کرده و آن‌را دست کم در یکی دو روز از جمله روز شهر دوستدار کودک و پیاده راه ها به فضایی عمومی تبدیل کنند تا ما بتوانیم برنامه‌هایی از هفته تهران را در این مکان به‌اجرا درآوریم.

  وی در ادامه گفت: در روز طبیعت تهران، بزرگ ترین پارک بانوان با مساحتی بالغ بر 35 هکتار افتتاح می‌شود. علاوه بر این در روز معماری با تلاش همکاران کمیسیون شهرسازی و معماری  شورا، خانه لرزاده که معمار برجسته و سنتی ایران بود، و نیز خانه مینایی در خیابان ولی عصر افتتاح می‌شود.

  عضو شورای شهر تهران در ادامه ضمن تشکر از مراکز و دستگاه‌های فرهنگی مانند وزارت آموزش و پرورش، وزارت ارشاد و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار کرد: همه کمیسیون‌های شورای شهر تهران برای برگزاری هرچه بهتر و گسترده‌تر برنامه‌های این هفته مشارکت دارند که این فعالیت‌ها محورهای گوناگونی را دربرمی‌گیرد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
    آرشیو