مدیران خودروعصر اعتبار

شهردار تهران مطرح کرد:

تبدیل خانه‌های قدیمی به مراکز فرهنگی جاذبه شهری ایجاد می کند

عصر ساختمان- شهردار تهران گفت: تبدیل خانه‌های قدیمی که عمدتا تغییر کاربری به گالری، کافه کتاب و موزه داده شده، جاذبه شهری ایجاد می‌کند و از این مشاغل حمایت می کنیم.

تبدیل خانه‌های قدیمی به مراکز فرهنگی جاذبه شهری ایجاد می کند
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از مهر، پیروز حناچی صبح امروز به مناسبت آغاز هفته تهران از بخش‌های مختلف پروژه پهنه رودکی بازدید کرد و در جریان آخرین وضعیت ایجاد پهنه رودکی قرار گرفت.

  شهردار تهران  در ادامه به یکی از کافه‌های قدیمی پهنه رودکی رفت که پیش از این به انبار تبدیل شده بود و با اشاره به تجربه موفق تبدیل این خانه قدیمی به کافه گفت: در منطقه شش، 11 و 12 خانه‌های قدیمی واجد خصیصه‌های میراثی وجود دارند که از پتانسیل فرهنگی بالایی برخوردار هستند.

  وی با بیان اینکه جهت‌گیری عمومی شورا و شهرداری این است که اگر بخش خصوصی در این حوزه سرمایه گذاری کند، ما نیز حمایت کنیم، گفت: به همین دلیل در منطقه 6 و 11 گالری، کافه کتاب، موزه و غیره که با سرمایه گذاری بخش خصوصی ایجاد شده در حال توسعه است.

  حناچی با اشاره به حمایت مدیریت شهری از سرمایه‌گذاران اظهارکرد: طرح تثبیت واحدهای با ارزش و پهنه رودکی در کمیسیون ماده 5 در حال بررسی است که غلبه آثار فرهنگی بر مسکونی مورد توجه قرار گرفته است. این کار حرکت خوبی است چرا که اقتصاد مبتنی بر فرهنگ همواره مورد توجه است و این مسئله نیز به عنوان یک ابزار مورد توجه قرار گرفته است.

  شهردار تهران با بیان اینکه تبدیل خانه‌های قدیمی که عمدتا تغییر کاربری به گالری، کافه کتاب و موزه داده شده، جاذبه شهری ایجاد می‌کند و می‌تواند مقصد گردشگری شود، تصریح کرد: در مورد حمایت شهرداری از این مجموعه‌ها شهرداری قبلا چنین مکان‌های را تجاری محسوب می‌کرده در حالی که مسکونی است و در نظر داریم حمایت‌های بیشتری از این مشاغل داشته باشیم.

  حناچی در ادامه از روند بازسازی عمارت منشی باشی در خیابان نوفل لوشاتو بازدید کرد.

  در این بازدید احمد مسجد جامعی و آرش میلانی- اعضای شورای شهر حناچی را همراهی می‌کردند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی