مدیران خودروعصر اعتبار

حناچی در حاشیه جلسه هیئت دولت:

شهرداری تهران تمهیداتی را برای پیاده روی اربعین در نظر گرفته است

عصر ساختمان- شهردار تهران توضیحاتی را درباره تمهیدات ارگان متبوعش برای برگزاری هر چه بهتر اربعین حسینی ارائه کرد.

شهرداری تهران تمهیداتی را برای پیاده روی اربعین در نظر گرفته است
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از مهر، پیروز حناچی شهردار تهران امروز(چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره تمهیدات شهرداری تهران برای برگزاری اربعین حسینی، گفت: ما در سه حوزه اصلی متشکل از مبادی ورودی، نقاط مرزی و سرویس و خدماتی که معمولا در این مناطق ارائه می شود، برنامه هایی را در نظر گرفته ایم.

  وی با اشاره به اینکه حدود 1400 نفر از نیروهای خدمات شهری به نجف و کربلا رفته اند که معمولا کمک هایی را در این راستا انجام میدهند، ادامه داد: البته ما خیلی اصرار نداریم که اقدامات این افراد به اسم شهرداری تهران باشد.

  شهردار تهران با بیان اینکه امسال یک کار دیگر هم به شکل مردمی آغاز شده است مبنی بر پاکیزه نگه داشتن محیط زیست و مسیر پیاده اربعین، تصریح کرد: این اقدام توسط خود کسانی که زوار اربعین هستند، انجام می شود و شهرداری صرفا زمینه آن را فراهم کرده است و وسایل لازم را در اختیار آنان قرار داده و هماهنگی های لازم را از قبل انجام داده ایم تا در طول 100 کیلومتر مسیر هم بتوان زباله ها را جمع آوری کرد و مسیر پیاده روی برای زوار اربعین تمیز باشد و این اقدامات تا بعد از اربعین حسینی ادامه خواهد داشت.

  حناچی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا برنامه ریزی های لازم برای پیاده روی در روز اربعین در شهرهای تهران صورت گرفته است، گفت: شهرداری تهران در مناطقی از میدان امام حسین(ع) تا شهرری که در آن روز برنامه هایی وجود دارد، تمهیدات لازم را در نظر گرفته است.

  وی درباره اینکه آیا دولت سهم خود را برای توسعه حمل و نقل شهری پرداخت کرده است، اظهارداشت: به هر صورت این کار در حال انجام است و شهرداری تهران اگر امروز بدهی دارد، بخش عمده ای از این بدهی ها مربوط به مترو و حمل و نقل عمومی است.

  شهردار تهران با اشاره به اینکه بدهی های بانکی ما خیلی جنبه جاری ندارد، گفت: البته در دولت این مسئله طرح شده است که اگر از نگاه مردم موضوع آلودگی هوا و ترافیک اصلی ترین موضوع پایتخت است، پس این موضوع حاکمیتی است و بر این اساس شهرداری تهران در این حیطه نباید تنها باشد و در حال پیگیری هستیم که این مشکلات را حل کنیم.

  حناچی در واکنش به ماجرای تعطیلی بوستان مادران به دلیل حضور همسر وزیر امور خارجه،  گفت: اگر تصمیمی در این زمینه اتخاذ شده، سلیقه ای بوده است و نه آقای ظریف و نه بنده طرفدار چنین تصمیماتی نیستیم.

  وی درباره تجمعات شبانه معتادان و راهکار شهرداری برای حل این مشکل، افزود: کار مشترکی بین شهرداری تهران، سازمان بهزیستی و نیروی انتظامی در حال انجام است و به صورت مرتب این موضوع در حال تعقیب است که نتایج آن را اعلام خواهیم کرد.

  شهردار تهران گفت: ما روش عدم تمرکز را در دستور کار داریم و اگر کاری را می توان در تهران انجام نداد و در شهرهای دیگر کشور قابل تحقق است، حتما باید این اتفاق بیفتد.

  حناچی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا شهرداری تهران تدابیری را برای بازی تیم ملی ایران با کامبوج با توجه به حضور بانوان در ورزشگاه اتخاذ کرده است، اظهارداشت: ما همیشه تمهیداتی را برای ورود به استادیوم آزادی در نظر می گیریم.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • ۰
  • ۰
  • هفته نامه
  • ۰
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  آخرین بروزرسانی ۱۳ ماه پیش
  آرشیو