مدیران خودروعصر اعتبار

اعیانی‌ترین محله آمریکا کجاست؟

عصر ساختمان- محله " سنترال پارک جنوبی" در شهر نیویورک رکوددار گران‌ترین محله آمریکا شد.

اعیانی‌ترین محله آمریکا کجاست؟
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از ایسنا  ، ارزیابی متوسط قیمت خانه‌های فروخته شده در محله‌های مختلف آمریکا نشان می‌دهد که نیویورک کماکان گران‌ترین بازار مسکن در آمریکا را در اختیار دارد. طی مطالعات صورت گرفته توسط موسسه " پراپرتی کلاب" متوسط قیمت خانه‌های معامله شده در محله جنوبی سنترال پارک در شهر نیویورک در بازه زمانی ژانویه تا ژوئیه 2019 معادل 9.8 میلیون دلار بوده که بیش‌تر از هر محله دیگری در شهرهای مختلف آمریکا بوده است.

  در این گزارش هم‌چنین شهر نیویورک با متوسط قیمت مسکن 2 میلیون دلار، گران‌ترین شهر در بین شهرهای آمریکایی در بازه زمانی مورد مطالعه بوده است. دومین محله گران قیمت نیز در شهر نیویورک بوده و متوسط قیمت مسکن در آن 5.9 میلیون دلار برآورد شده است.

  جالب است که بدانید رکورد گران‌ترین خانه خریداری شده در آمریکا نیز متعلق به همین شهر است. خبرگزاری‌ها در ماه ژانویه امسال گزارش داده بودند کن گریفین، میلیاردر 50 ساله آمریکایی و بنیان‌گذار صندوق پوشش ریسک "سیتادل" که با 9.6 میلیارد دلار ثروت در رده صد و سی هشتم ثروتمندترین افراد جهان قرار دارد، با خرید یک پنت هاوس در شهر نیویورک به ارزش 238 میلیون دلار، رکورد خرید گران‌ترین خانه در آمریکا را به نام خود ثبت کرده است.

  طبق اعلام موسسه "مرکر" نیویورک در حال حاضر گران قیمت‌ترین شهر در آمریکا و نهمین شهر گران قیمت در جهان محسوب می‌شود. شهرهای سنگاپور، توکیو و هنگ کنگ از سوی این موسسه به عنوان گران ترین شهرهای جهان معرفی شده‌اند.

  مجتمع جنوبی که در محله جنوبی سنترال پارک نیویورک قرار دارد رکورددار گران قیمت ترین واحدهای آپارتمانی را در آمریکا دارد به گونه‌ای که هر واحد آپارتمانی در این مجتمع 250 میلیون دلار قیمت گذاری شده است.

   

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی