مدیران خودروعصر اعتبار

خزانه دار شورای شهر تهران:

حوزه شهرسازی و معماری قلک شهرداری نیست

عصر ساختمان- خزانه دار شورای شهر تهران با بیان اینکه حوزه شهرسازی و معماری قلک شهرداری نیست تصریح کرد: امیدوارم با تصویب لایحه درآمدهای پایدار ، شهرداری ها با پرهیز از شهرفروشی به توسعه بهتر کمک کنند.

حوزه شهرسازی و معماری قلک شهرداری نیست
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از مهر، سید حسن رسولی در مراسم اختتامیه دومین اجلاس مشورتی روسای کمیسیون‌های معماری و شهرسازی کلانشهرها و مراکز استان‌ها که به میزبانی شورای شهر مشهد برگزار شد، اظهار کرد: موضوعی که در این اجلاس مشورتی مطرح شده است؛ گفتمان سازی جدید با عنوان حق بر شهر است. به نظرم چنانچه با نگاه واقع بینانه با این گفتمان برخورد نکنیم، بعید می دانم در اجتماعی شدن این گفتمان توفیقی ایجاد شود.

  وی ادامه داد: مطابق با رویکرد کمیسیون معماری و شهرسازی، حوزه شهرسازی و معماری قلک شهرداری نیست، اما آیا واقعا اینگونه است؟ هویت جمعی ما در شورای اسلامی شهر می تواند اینگونه استدلال کند؟ به عنوان خزانه شورای اسلامی شهر تهران می گویم که حداقل 50 درصد از درآمدهای در شهرداری پاییتخت از حوزه معماری و شهرسازی است.

  نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران همچنین با بیان اینکه آیا صرف گفتن این جملات که ما مسئول تامین منابع مالی نیستم و بر اساس این گفتمان، حقوق و مزایا پرداخت کرد و شهر را توسعه داد و برای نگهداشت شهر اقدام کرد، تاکید کرد: ما ناچاریم از موضع هویت جمعی مون با مسایل برخورد کنیم و حداقل بین این دوگانه هویت کمیسیونی و جمعی یک پل ارتباطی عملیاتی برقرار کنیم در  غیر اینصورت گزاره هایی را مطرح می کنیم که در مجامع هم اندیشی کاملا مقبول و پسندیده است اما در عالم واقع شهرداران باید هر ماه پرداختی ها داشته باشند.

  رسولی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین معضلات شهرداری های سراسر کشور عدم تعادل جدی میان منابع و مصارف است، تصریح کرد: لایحه درآمدهای پایدار که تقریبا همه از اجرایی شدن آن ناامید بودیم و حتی دولت اقدام به استرداد لایحه خود کرده بود با تلاش های صورت گرفته در مجلس با قید دو فوریت در دستور کار مجلس قرار گرفته است.این لایحه با 15 ماده در صورت تصویب بعد از 36 سال می تواند منجر به تنوع بخشی منابع درآمدی شهرداری ها شود.

  وی با تاکید بر اینکه شهرفروشی زبینده نیست، گفت: شهر باید اداره شود و امیدوارم با تصویب لایحه درآمدهای پایدار در مجلس و تصویب آن در شورای نگهبان، شهرداری ها با پرهیز از شهرفروشی به تعبیر رایج  به توسعه شهر بهتر از حال و گذشته عمل کنند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
    آرشیو