مدیران خودروعصر اعتبار

مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان شرقی خبر داد:

احداث ۲۵۰ اتاقک ۱۲متری برای اسکان موقت زلزله زدگان آذربایجان شرقی

عصر ساختمان- مدیر کل بنیاد مسکن آذربایجان شرقی از احداث ۲۵۰ اتاقک ۱۲ متری برای اسکان موقت زلزله زدگان استان خبر داد.

احداث ۲۵۰ اتاقک ۱۲متری برای اسکان موقت زلزله زدگان آذربایجان شرقی
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۱:۰۰

  به گزارش  پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از مهر، حافظ باباپور در خصوص آخرین وضعیت اسکان در مناطق زلزله زده گفت: در جریان زلزله اخیر در شهرستان میانه و سراب شاهد تخریب 100 درصدی سه هزار واحد و هزار و 500 واحد نیازمند به تعمیرات بودیم که آنچه بر عهده بنیاد مسکن قرار داده شده، آواربرداری، اسکان موقت، اسکان دائمی و همچنین احداث واحدهای دائمی دامی است.

  وی ادامه داد: همکاران این اداره از همان روز اول در منطقه حضورداشته و تاکنون کار تخریب و آواربرداری 578 واحد مسکونی و دامی انجام شده است.

  باباپور در خصوص راهکارهای ارائه شده برای اسکان موقت گفت: در صورتی که زلزله زدگان، خانه بستگان یا اقوام یا هر جایی را برای سکونت انتخاب کنند 10 میلیون تومان به عنوان اجاره بها به آن ها داده می شود که برای 650 خانواده ملبغ سه میلیون به عنوان قسط اولیه واریز شده و مابقی در صورت جمع آوری چادرها و تحویل آن ها به هلال احمر، به حساب این افراد واریز خواهد شد.

  مدیرکل بنیاد مسکن استان با اشاره ای به راهکار دوم در نظر گرفته شده برای اسکان موقت گفت: اما کسانی که امکان سکونت در منزل دیگری را ندارند، می توانند درخواست احداث اتاقک 12 متری را بدهند که تاکنون این درخواست از سوی 250 خانواده انجام شده و مابقی برای سکونت در منزل اقوام، درخواست واریز اجاره بها داده اند.

  وی افزود: تا جمعه کار احداث بیش از 200 اتاقک برای اسکان موقت را تمام خواهیم کرد تا مردم مناطق در این خصوص مشکلی نداشته باشند.

  باباپور همچنین از فعالیت 168 دستگاه برای آواربرداری در این مناطق خبر داد و گفت: در تلاش هستیم تا کار آواربرداری و اسکان موقت در کوتاه ترین زمان ممکن به پایان برسد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی