مدیران خودروعصر اعتبار

قیمت«۴۱۶۰»

اجاره واحدهای آپارتمانی لوکس‌متراژ چند؟

عصر ساختمان- دو گروه از آپارتمان‌های لوکس‌متراژ با مساحت بیش از ۱۵۰ مترمربع در بازار اجاره‌بها فایل شده‌اند که دامنه قیمت هر یک با دیگری متفاوت است.

اجاره واحدهای آپارتمانی لوکس‌متراژ چند؟
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۱:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از دنیای اقتصاد، یک دسته از آپارتمان‌های لوکس‌متراژ در بازار مسکن، املاک فوق لوکس اعم از آپارتمانی یا ویلایی هستند که در گران‌ترین مناطق تهران واقع شده‌اند و اغلب سن بنای تا 10 سال ساخت دارند. این آپارتمان‌ها در مناطق یک، سه و بخش‌هایی از منطقه 2 تهران عمدتا حول و حوش مترمربعی 100 هزار تومان فایل شده‌اند که البته کمتر از نیمی از این اجاره‌بها به «ودیعه» تبدیل شده است.

    به‌عنوان مثال آپارتمان 535 مترمربعی واقع در زعفرانیه با رهن 500 میلیون تومان و اجاره ماهانه 40 میلیون تومان فایل شده است. همچنین آپارتمان 300 مترمربعی دیگری واقع در جردن به بهای رهن 500 میلیونی و اجاره 18 میلیونی فایل شده است که اگر با فرمول رایج هر یک میلیون تومان ودیعه، معادل 30 هزار تومان اجاره ماهانه، این ودیعه نیز به اجاره تبدیل شود، مشخص می‌شود برای اجاره هر مترمربع از آپارتمان‌های مذکور ماهانه حدود 100 هزار تومان اجاره‌بها پرداخت می‌شود. اما دسته دوم از آپارتمان‌های لوکس‌متراژ، تنها برخورداری از بیش از 3 اتاق خواب را از ویژگی‌های املاک لوکس به همراه دارند و امکاناتی همچون شوتینگ، روف‌گاردن، پارکینگ‌های متعدد، پارکینگ خودرو و آسانسور داخل واحد در این آپارتمان‌ها مشاهده نمی‌شود. با این حال این املاک که اغلب ویلایی و دو یا سه طبقه هستند و برخی به شکل «دربست» و برخی به شکل «واحدی» در اختیار مستاجر قرار می‌گیرند نیز با توجه به موقعیت قرارگیری و برخورداری از امکاناتی همچون مشاعات و فضای سبز مشجر، گزینه‌های مطلوبی برای طالبان سکونت در آپارتمان‌های لوکس‌متراژ هستند. قیمت اجاره هر مترمربع از این آپارتمان‌ها که اغلب بیش از 20 سال ساخت اما بازسازی شده هستند، عموما 70 تا 80 هزار تومان است که البته قیمت‌های بالاتر و پایین‌تر از این ارقام نیز با توجه به موقعیت ملک و دیگر ویژگی‌ها و امکانات آن، در فایل‌ها دیده می‌شود.

    برچسب ها
    پورسعیدخلیلی