مدیران خودروعصر اعتبار

آتش‌سوزی‌های جنگلی استرالیا تصویری از آینده زمین

عصر ساختمان- کارشناسان زیست محیطی تاکید کردند: آتش‌سوزی‌های جنگلی در استرالیا پرچمدار آینده کره زمین است.

آتش‌سوزی‌های جنگلی استرالیا تصویری از آینده زمین
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از ایسنا، به گفته آنها آتش‌سوزی‌های جنگلی اخیر در استرالیا که مناطق گسترده‌ای از این کشور را در بر گرفته نشانه آشکار از وضعیتی است در صورت تداوم افزایش دما، جهان در آینده با آن روبرو خواهد بود.

  کارشناسان در انگلیس اظهار داشتند: پیش از شروع فصل آتش‌سوزی‌ها در استرالیا میانگین افزایش دما در این کشور حدود 1.4 درجه سانتی‌گراد بوده که نشان‌ می‌دهد افزایش دما در این کشور بیش از میانگین جهانیِ 1.1 درجه سانتی‌گراد بوده است.

  کارشناسان هشدار دادند: افزایش دمای جهانی فراتر از دو درجه سانتی‌گراد، تاثیرات مشکلات اقلیمی فاجعه‌بار و غیر قابل بازگشت خواهد بود، در عین حال برآوردها حاکی از آن است که تعهدات فعلی جهانی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای، جهان را در مسیر گرمای سه درجه سانتی‌گرادی قرار داده است.

  به گفته کارشناسان تاکنون تاثیرات مخرب ناشی از افزایش یک درجه سانتی‌گرادی دما بررسی شده که در صورت تشدید وضعیت فعلی اقلیمی، پیامدهای تغییرات اقلیمی و آب و هوایی برای زمین فاجعه‌بار می‌شود.

  به گزارش روزنامه گاردین، بازبینی 57 بررسی کارشناسی و علمی نشان می‌دهد گرمای جهانی با افزایش موارد و تشدید آتش‌سوزی‌های جنگلی همراه خواهد بود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی