مدیران خودروعصر اعتبار

آتش‌سوزی مرگبار در مجتمع تیراژه تهران

عصر ساختمان- شب گذشته فروشگاه کفش کتانی و لباس در مجتمع تجاری تیراژه۲ دچار آتش سوزی شد و اجناس این فروشگاه کاملا در آتش سوخت.

آتش‌سوزی مرگبار در مجتمع تیراژه تهران
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از تسنیم ،  ساعت 23 شب گذشته شهروندان با مشاهده دود و شعله‌های آتش در یک مجتمع بزرگ تجاری (تیراژه 2) در خیابان شهید مدنی جنوبی، بلافاصله با سامانه 125 تماس گرفتند که ستاد فرماندهی آتش‌نشانی تهران، آتش‌نشانان ایستگاه‌های دو، 31، 93 و گروه امداد و نجات 12 را به همراه خودروهای پشتیبانی به محل آتش‌سوزی اعزام کرد.

  محمد شهبازی، فرمانده آتش‌نشانان ایستگاه دو آتش‌نشانی تهران، درباره جزییات این حادثه اظهار کرد: محل حادثه یک فروشگاه کفش، کتانی و لباس به وسعت 250 مترمربع بود که در طبقه دوم مجتمع 7 طبقه تجاری موسوم به تیراژه دو قرار داشت.

  وی افزود: آتش‌سوزی در انبار مملو از کتانی به مساحت 100 مترمربع در انتهای این فروشگاه کفش و لباس اتفاق افتاد؛ هنگام حضور آتش‌نشانان، دود و آتش از داخل این انبار به بیرون زبانه می‌کشید و شعله‌های آتش لحظه به لحظه در حال گسترش به اطراف و سرایت به این فروشگاه بود.

  شهبازی تصریح کرد: کارکنان فروشگاه و نیروهای حفاظتی این مجتمع تجاری برای خاموش کردن این آتش‌سوزی از حدود 20 دستگاه خاموش‌کننده دستی استفاده کردند اما بازهم موفق به مهار آتش نشدند.

  این فرمانده آتش‌نشانی خاطرنشان کرد: آتش‌نشانان به محض حضور در محل حادثه پس از مجهز شدن به دستگاه‌های تنفسی به سرعت به کانون آتش در انتهای فروشگاه نزدیک شده، با بکارگیری یک رشته لوله آب پرفشار آتش‌نشانی و همچنین یک رشته لوله آب از جعبه آتش‌نشانی ساختمان مجتمع، به مقابله با آتش‌سوزی انبار کتانی پرداخته و در کمترین زمان ممکن، آتش را مهار، کنترل کرده و از سرایت آن به داخل فروشگاه کفش و لباس جلوگیری کردند.

  به گفته وی، همزمان گروه دیگری از آتش‌نشانان عملیات تخلیه مردم از داخل مجتمع را انجام داده و با توجه به دودگرفتگی طبقه دوم، بیش از 100 نفر از شهروندان را به سلامت به بیرون از مجتمع هدایت کردند.

  بنابر اعلام پایگاه خبری 125؛ در این حادثه به هیچ کس آسیب جانی نرسید و علت وقوع این آتش‌سوزی و برآورد خسارت وارده توسط کارشناسان آتش‌نشانی تهران در حال بررسی است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • ۰
  • ۰
  • هفته نامه
  • ۰
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  آخرین بروزرسانی ۱۳ ماه پیش
  آرشیو