مدیران خودروعصر اعتبار

رئیس شورای شهر تهران مطرح کرد؛

صدور ۵۰ حکم قضایی برای تخریب مدارس پایتخت

عصر ساختمان- هاشمی از صدور ۵۰ حکم قضایی برای تخریب مدارس پایتخت خبر داد.

صدور ۵۰ حکم قضایی برای تخریب مدارس پایتخت
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از باشگاه خبرنگاران، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در همایش گام دوم طرح مدارس آماده ضمن تسلیت حوادث دی ماه گفت: ما از سال 46 با آموزش و پرورش آشنا شدیم و بنیاد رفاه با شهید باهنر، رجایی و بهشتی دایر شد.

  او ادامه داد: از زمان عضویتم در شورای شهر تهران، با تمایل در جلسه‌های آموزش و پرورش شرکت می‌کنم.

  رئیس شورای شهر تهران افزود: نسبت به مسائل آموزش و پرورش شهر تهران کوتاهی شده و تلاش ما این است بی توجهی چند سال‌ اخیر را به نحوی اصلاح کنیم.

  هاشمی بیان کرد: ما 400 مرکز آموزشی فعال در پایتخت داریم و در حوزه فرهنگی نیز 200 مرکز فعال است، این در حالی است که وضعیت آموزش و پرورش شهرستان‌های تهران نسبت به خود پایتخت بهتر است.

  او ادامه داد: نزدیک به 70 درصد مدارس تهران وضعیت مطلوبی ندارند و سرانه‌های مربوطه با توجه به طرح تفصیلی در اختیار مدارس قرار نگرفته است و نتیجه این اقدام کسب مقام 30 تهران در بین استان‌های کشور است.

  رئیس شورای شهر تهران افزود: اگر به همین روال ادامه دهیم به مقام 31 امین دست پیدا می‌کنیم.

  هاشمی بیان کرد: ما در مدیریت شهری به توجه ویژه دولت برای حل مشکل مدارس تهران نیاز داریم.

  او ادامه داد: در بحث مدیریت بحران اولین نکته وضعیت روانی جامعه است که وظایف دستگاه‌ها در آن مشخص شده است تا وضعیف عمومی جامعه کنترل شود.

  رئیس شورای شهر تهران افزود: در برنامه تهیه شده در حوزه مدیریت بحران باید به موضوع روانی اهمیت داده شود تا جو ناشی از بحران کنترل شود.

  هاشمی بیان کرد: توجه به وضعیت زیرساخت‌های پایتخت ضرورت دارد که متاسفاته در 30 سال گذشته از اهمیت افتاده است و در حال حاضر 50 حکم قضایی برای قلع مدارس صادر شده که این موضوع نگران کننده است.

  رئیس شورای شهر تهران افزود: در حال حاضر راه حل کوتاه مدتی وجود ندارد، اما برای میان مدت باید به منویات رهبر قوی‌تر عمل کنیم، اما نکته مورد توجه در این مسیر باز گذاشتن دست دستگاه‌هاست.

  هاشمی بیان کرد: مدیریت شهری در حوزه مدیریت بحران دارای زیر ساخت‌های مناسب است.

  او ادامه داد: لازم است شهرداری تهران با اداره کل آموزش و پرورش یک رابطه سیستماتیک داشته باشد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی