مدیران خودروعصر اعتبار

شهردار:

۴۴ درصد جمعیت زاهدان در حاشیه شهر سکونت دارند

عصر ساختمان- شهردار زاهدان گفت: زیرساخت های شهر زاهدان پیشرفتی متناسب با جمعیت نداشته و ساکن بودن حدود ۴۴ درصد از این جمعیت در حاشیه ی و بافت های ناکارآمد شهر مزید بر علت شده و هزینه های بسیاری را به شهرداری تحمیل کرده است.

۴۴ درصد جمعیت زاهدان در حاشیه شهر سکونت دارند
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از ایسنا، عبدالقادر پربار افزود: رشد جمعیت کشور طی 40 سال دو نیم برابر بوده در حالی که در همین مدت جمعیت زاهدان حدود شش و نیم برابر افزایش یافته است.

  شهردار زاهدان در ادامه گفت: وضعیت خاص زاهدان مشکلاتی را در ابعاد مختلف شهری ایجاد کرده که در این میان عدم تناسب رشد سریع جمعیت آن با زیرساختهای مورد نیاز به ویژه در ابعاد اقتصادی طی سالهای گذشته مشکلات عدیده ای را برای شهر بوجود آورده که حل آنها بسیار زمان بر و هزینه بر می باشد.

  وی اظهار کرد: در ابتدای شروع به کار مدیریت جدید شهری سرانه درآمدی در زاهدان به ازای هر نفر کمتر از دویست هزار تومان در سال بوده که در همان زمان این سرانه در شهری مانند مشهد حدود3 میلیون تومان یعنی 12 تا15 برابر زاهدان بوده اما با تلاشهایی که صورت گرفت در همین مدت کوتاه سرانه ی درآمدی در زاهدان را به حدود 700 هزار تومان رساندیم و با توجه به اینکه منبع عظیم درآمد شهرداری متکی به مردم است لذا تفاوت و نحوه ی ارائه ی خدمات در همین مقایسه مشخص خواهد شد.

  پربار با انتقاد از همسو نبودن برخی از ادارات و دستگاه های متولی در امور شهر با شهرداری گفت: متولی امور شهر فقط شهرداری نیست بلکه دستگاه هایی همچون اداره ی برق، گاز، آب و فاضلاب، راه و شهرسازی و... هم در اجرای امور شهر دخیل هستند و با توجه به وظایفی که دارند باید در این مسیر همراه ما باشند و می توان گفت که بیش از  50 درصد امور مرتبط با شهر باید توسط دولت پوشش داده شود اما متاسفانه تمامی معضلات شهر به شهرداری نسبت داده می شود.

  وی تصریح کرد: در کنار این عدم همکاری؛ موضوع بدهکاری نهادها و ارگانهای مختلف به شهرداری نیز مزید بر علت شده به طوری که در این میان دستگاه های دولتی به عنوان بزرگترین بدهکاران به شهرداری مطرح هستند که تاکنون جهت پرداخت حق و حقوق شهرداری همکاری شایسته ای نداشته اند و از این رهگذر مشکلات زیادی متوجه شهرداری شده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی