مدیران خودروعصر اعتبار

خزانه دار شورای شهر اعلام کرد:

تحقق ۸۸ درصدی درآمدهای شهرداری تهران در ۹ ماهه امسال

عصر ساختمان-خزانه دار شورای اسلامی شهر تهران گفت: درآمد شهرداری تهران در ۹ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل به میزان ۱۳ درصد افزایش یافته تا از ۷۵ درصد سال گذشته به ۸۸ درصد رشد کند.

تحقق ۸۸ درصدی درآمدهای شهرداری تهران در ۹ ماهه امسال
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از مهر، سیدحسن رسولی درباره عملکرد حساب درآمد و هزینه آذر ماه، اظهار کرد: شهرداری تهران بر اساس بودجه مصوب شورا موظف بوده در برش عملکردی ماهانه خود نسبت به تامین منابع در سقف 15 هزار و 690 میلیارد ریال اقدام و به همین میزان مصارف خود را تنظیم و تعادل میان منابع و مصارف را برقرار کند، در این ماه مبلغ 12 هزار و 701 میلیارد ریال معادل 81 درصد درآمد کسب کرده است.

  وی ادامه داد: از کل درآمدها مبلغ 11 هزار و 402 میلیارد ریال آن معادل 90 درصد نقد، 10 درصد (1 هزار و 299 میلیارد ریال) آن غیر نقد، 49 درصد (5 هزار و 567 میلیارد ریال) پایدار و 51 درصد آن (5 هزار و 835 میلیارد ریال) ناپایدار است.

  خزانه دار شورای شهر تهران درباره عملکرد هزینه‌ای نیز اظهار کرد: شهرداری تهران در بخش مصارف تا سقف 14 هزار و 545 میلیارد ریال اجازه هزینه کرد داشته است با اعلام مبلغ 12 هزار و 399 میلیارد هزینه ثبت شده در این ماه، تقریباً 85 درصد مصارف خود را منظور و ثبت کرده است. از این مبلغ 87 درصد به صورت پرداخت نقدی و 13 درصد هزینه غیرنقدی است.

  نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران درباره عملکرد حساب درآمد و هزینه 9 ماهه نیز گفت: شهرداری تهران بر اساس بودجه مصوب موظف بوده، در برش عملکردی نه ماهه خود نسبت به تامین منابع در سقف 141 هزار و 210 میلیارد ریال اقدام کند. طی این دوره 9 ماهه مبلغ 124 هزار و 497 میلیارد ریال معادل 88 درصد درآمد کسب شده است. بنابراین طی 9 ماهه مذکور کسری عملکرد 1 هزار و 24 میلیارد ریال معادل 1 درصد نسبت به بودجه مصوب مشاهده می‌شود.

  وی با بیان اینکه از کل درآمد 9 ماهه 99 هزار و 118 میلیارد ریال آن معادل 80 درصد نقد و 20 درصد آن (25 هزار و 379 میلیارد ریال) غیر نقد است. از کل درآمد نقدی وصولی 38 درصد آن درآمد پایدار و 62 درصد آن درآمد ناپایدار است.

  رسولی درباره عملکرد هزینه‌ای 9 ماهه اعلام کرد: در این دوره شهرداری اجازه داشته حداکثر تا سقف اعتبار مصوب به مبلغ 130 هزار و 909 میلیارد ریال هزینه کند. طی دوره مذکور مبلغ 106 هزار و 666 میلیارد ریال 81 درصد هزینه در دفاتر ثبت شده از این مبلغ 96 درصد به صورت پرداخت‌های نقدی و چهار درصد هزینه غیرنقدی است. بدیهی است این شاخص نمایانگر میزان ثبت رویدادهای هزینهای در دفاتر مالی بوده و آثار دیگری بر آن مترتب نیست.

  خزانه دار شورای شهر تهران در تشریح ردیف‌های هزینه‌های جاری 9 ماهه گفت: عملکرد حقوق پرسنل رسمی و قراردادی نسبت به اعتبارات مصوب 9 ماهه 93 درصد، عملکرد حقوق سازمان‌ها و شرکت‌ها و ادارات مستقل نسبت به اعتبارات مصوب 9 ماهه 112 درصد، عملکرد بازپرداخت اصل و سود تسهیلات، سود اوراق مشارکت نسبت به اعتبارات مصوب 9 ماهه 289 درصد و عملکرد تسویه بدهی (سایر مطالبات) نسبت به عملکرد 712 درصد است.

  خزانه دار شورای شهر تهران در تحلیل و ارزیابی خود از وضعیت حساب‌های درآمد و هزینه شهرداری تهران در 9 ماهه امسال، گفت: کسب درآمد نسبت به مدت مشابه سال قبل به میزان 13 درصد افزایش پیدا کرده است به طوری که 75 درصد سال گذشته به 88 درصد ارتقاء یافته است. همچنین در ثبت هزینه‌ها در دفاتر مالی سال گذشته طی همین بازه زمانی 32 درصد بوده که طی 9 ماهه اخیر این شاخص به 81 درصد افزایش یافته است. رشد 49 درصدی ثبت هزینه‌ها نسبت به سال مالی گذشته دیده می‌شود. این شاخص رشد علامت امیدوارکننده ای برای تحقق انضباط مالی مورد هدف شورا است.

  وی ادامه داد: سهم مصارف هزینه‌ای 60 درصد و سهم تملک دارایی سرمایه‌ای و مالی به میزان 40 درصد مصارف را در نه ماهه اول سال جاری نشان می‌دهد از کل هزینه 10 هزار و 666 میلیارد تومان صورت گرفته، 6 هزار و 442 میلیارد تومان مصارف جاری ست و مبلغ 2 هزار و 145 میلیارد تومان تملک دارایی و 2 هزار و 78 میلیارد تومان صرف پرداخت بدهی‌ها و هزینه‌های مالی آنها شده است.

  رسولی همچنین گفت: از کل هزینه ثبت شده در نه ماه نخست سال جاری 96 درصد نقدی و 4 درصد غیرنقدی است. هزینه به صورت غیرنقدی با 100 درصد افزایش نسبت به گزارش هشت دوازدهم تحقق یافته است. این رشد ماهیانه در حالیست که از سهم 20 درصدی بودجه غیر نقد 4 درصد آن محقق شده و در این شاخص با 16 درصد عدم تحقق مواجهیم. بر این اساس انتظار جبران عقب ماندگی رخ داده دارم.

  خزانه دار شورای شهر تهران با بیان اینکه هزینه حقوق و مزایای کارکنان سازمان‌ها و شرکت‌ها و ادارات مستقل نسبت به بودجه مصوب 112 درصد است، اظهار کرد: این شاخص نشان دهنده متفاوت بودن ارقام مندرج در ردیف‌های مربوطه بودجه سالیانه با میزان افزایش حقوق و دستمزد کارکنان از سوی مراجع مربوطه قانونی است.

  وی اعلام کرد: ردیف‌های بازپرداخت بدهی‌ها 712 درصد و اصل و سود تسهیلات دریافتی 289 درصد نسبت به پیش بینی بودجه افزایش نشان می‌دهد. البته ارقام مصوب این دو ردیف در بودجه 98 ناچیز است همچنین شاخص عدم تحقق درآمد از 11 درصد دوره گذشته (هشت ماهه)، به 12 درصد عدم تحقق در این دوره (نه ماهه) رسیده است.

  رسولی در پایان گفت: عملکرد بودجه غیر نقد با 80 درصد عدم تحقق روبروست. ارائه لوایح متمم بودجه سال جاری و اصلاح ساختار، که خواسته شورا بوده است، از سوی آقای شهردار قابل تقدیر است. ضروری ست شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش به فوریت نسبت به بررسی و تصویب این دو لایحه اقدام کند تا جدول منابع و مصارف برنامه سوم مصوب شهرداری در سال 98 که سال اول برنامه است حداقل به میزان 50 درصد افزایش یافته و زمینه لازم برای تدوین و تصویب بودجه واقع بینانه و تحقق پذیر سال آینده فراهم شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • ۰
  • ۰
  • هفته نامه
  • ۰
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
  آرشیو