مدیران خودروعصر اعتبار

کاهش قابل توجه مرگ خاموش در قم

عصر ساختمان-رییس بخش متوفیات پزشکی قانونی قم از کاهش قابل ملاحظه اجساد ارجاعی به این بخش به دلیل استنشاق گاز منوکسید کربن خبر داد

کاهش قابل توجه مرگ خاموش در قم
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از روابط عمومی پزشکی قانونی قم، دکتر منیژه حسن زاده، گفت: در سال جاری و در مدت ده ماه نخست، تنها یک نفر آقا بر اثر استنشاق منوکسید کربن فوت کرده است. این درحالی است که آمار مشابه برای سال 97 در ده ماه نخست، 8 نفر بوده که 5 نفر مرد و 3 نفر زن بوده اند.

  وی افزود: بیشترین علل شایع مرگ بر اثر گازگرفتگی عدم توجه به نصب اصولی دودکش بخاری، رعایت نکردن قوانین استاندارد، استفاده از وسایل گرمازای گازسوز در وسایل نقلیه و موارد مشابه است.

  حسن زاده اظهارکرد: متاسفانه علیرغم اطلاع رسانی های انجام شده در رسانه ها و بیان خطرات این اقدامات، بازهم شاهد هستیم که به دلیل بی توجهی برخی افراد، حوادث ناگواری اتفاق می افتد و صدمات جبران ناپذیری به خانواده ها وارد می شود.

  رئیس بخش متوفیات پزشکی قانونی قم بیان کرد: مسمومیت با گاز منوکسید کربن به دلیل نرسیدن اکسیژن به سلول ها و خصوصاً سلول‌های مغزی می‌تواند موجب بروز ضایعات جبران ناپذیری در اعضا و جوارج فرد شود که اگر زمان استنشاق گاز طولانی باشد، منجر به مرگ شخص خواهد شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی