مدیران خودروعصر اعتبار

افتتاح ۵۵ پروژه عمرانی و زیرساختی در منطقه ۲۲ تهران

عصر ساختمان- شهردار منطقه ۲۲ تهران از بهره برداری ۵۵ پروژه عمرانی و زیرساختی با اعتبار ۶۲ میلیارد تومان خبر داد.

افتتاح ۵۵ پروژه عمرانی و زیرساختی در منطقه ۲۲ تهران
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، علی نوذرپور در آیین بهره برداری از 55 پروژه مدیریت شهری در منطقه 22 گفت: پروژه‌های امروز با اعتبار 620 میلیارد ریال به بهره برداری رسیده که 19 پروژه با مشارکت بخش خصوصی انجام شده است. این پروژه‌ها در حوزه تجهیزات شهری ، بازار میوه و تره بار، دهکده مهربانی، نیروگاه خورشیدی و احداث پایانه تاکسیرانی میدان المپیک بوده است.

  وی افزود: کتابخانه بوستان چیتگر نیز که زمین آن توسط شهرداری تامین و ساخت آن توسط فردی خیر انجام شده است قطعا به توسعه فضای عمومی برای دانش افزایی شهروندان کمک خواهد کرد. علاوه بر این، پروژه‌ای هم به صورت مشارکتی در حوزه گردشگری با ساخت مجموعه رستوران و کافی شاپ در منطقه به بهره برداری می‌رسد.

  نوذرپور ادامه داد: در حال حاضر 2250 میلیارد ریال نقد در جهت پرداخت بدهی‌های شهرداری منطقه 22 به پیمانکاران پرداخت شده و ظرف دو سال گذشته 73 هکتار از اراضی متعلق به شهرداری که در اختیار ذی‌نفعان بوده به صورت قطعی به نام شهرداری تهران سند زده شد. درآمدهای نقدی و غیر نقدی برای منطقه 1142 میلیارد تومان بوده است که رقم قابل توجهی است.

  وی در تشریح اقدامات شهرداری منطقه 22 در حوزه حمل و نقل نیز گفت: منطقه 22 به منطقه دوچرخه معروف است که در همین راستا ظرف سال گذشته 3500 متر از مسیرهای دوچرخه منطقه بهسازی و 500 متر جدید نیز احداث شده است که مجموعا 34 کیلومتر از مسیر دوچرخه منطقه را تشکیل می‌دهد. همچنین سهم حمل و نقل عمومی، تاکسی و اتوبوس نیز در منطقه افزایش پیدا کرده است. از 4 خط جدید مصوب شده مترو نیز سه خط آن در منطقه 22 قرار خواهد داشت. نهایتا توجه به مسئله دوچرخه و احداث پیاده راه‌ها در سطح منطقه 22 به صورت جدی مدنظر قرار گرفته است.

  شهردار منطقه 22 در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به وجود دو بافت متفاوت از یکدیگر در سطح این منطقه گفت: بافتی مربوط به ساخت و سازهای مسکونی در گذشته بوده و بافتی جدید از دهه 80 تاکنون که موجب تغییر مدیریت شهری و تشکیل ساخت و سازهای عظیم مسکونی ، اداری و تجاری در سطح منطقه شده است. لذا نحوه توسعه این دو بخش با یکدیگر کاملا متفاوت است.

  وی تاکید کرد: امروز 55 پروژه در شش محور فضای سبز، زیرساخت‌ها، گردشگری، اجتماعی، تجهیزات شهری و مناسب سازی معابر برای معلولین با اعتبار 62 میلیارد تومان انجام شده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی