مدیران خودروعصر اعتبار

توصیه یک انبوه‌ساز:

متقاضیان خرید مسکن دست بجنبانند!

تجربه رکود تورمی با افزایش قیمت‌ها

عصر ساختمان- متقاضیان خرید مسکن اگر استطاعت مالی دارند، قبل از سال ۹۹ تصمیم به خرید مسکن را عملی کنند.

متقاضیان خرید مسکن دست بجنبانند!
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از اقتصادآنلاین ، مسکن در سال 98 فرازهای بسیاری را پشت سر گذاشت و هیجانات حاصل از آن دامن متقاضیان مسکن را گرفت. بیشتر از همه خانه اولی ها و کسانی که می خواستند با پول حاصل از فروش خانه کسب و کار تازه ای راه بیاندازند، متضرر شدند. برخی به امید ارزان شدن مسکن، پول خود را در بانک سپرده کرده و می خواهند سال 99 آپارتمان بخرند.

  ایرج رهبر، رئیس هیات مدیره انجمن صنفی انبوه سازان مسکن و ساختمان تهران در پاسخ به این پرسش که آیا آنچنان که برخی ادعا می کنند، مسکن 20 درصد در سال 99 رشد خواهد داشت، گفت: متوسط تورم امروز در بازار 38 درصد عنوان می شود. قیمت مسکن در سال 99 اگر افزایش 20 درصدی داشته باشد، رشدی عادی خواهد داشت و حتی از تورم هم کمتر خواهد بود. امیدواریم قیمت مسکن افزایشی نباشد. افزایش قیمت 200 درصدی مسکن که در سال 98 داشتیم، شوخی نیست.
  در خرید مسکن تعلل نکنید

  رهبر در ادامه با اشاره دوباره به اینکه قیمت مسکن در سال 98 نسبت به سال گذشته(1397) 200 درصد افزایش داشته است، گفت: متقاضیان خرید مسکن در صورتی که توان مالی مسکن مورد نظر خود را دارند، در خرید تعلل نکنند. همچنین کسانی که قصد خرید خانه دارند، این امر را در اولویت قرار دهند و  به روند خرید سرعت بیشتری بدهند. متقاضیان خرید مسکن سعی کنند پیش از پایان سال 98، آپارتمان خود را خریداری کنند.
  رکود تورمی با افزایش شدید قیمت

  رئیس انجمن صنفی انبوه سازان تهران  در ادامه گفت:در ارتباط با رکود تورمی که برخی برای سال 99 پیش بینی می‌کنند باید در نظر داشت که اگر افزایش قیمت در مسکن به تناسب تورم پیش رود می توانیم، رکود تورمی بوجود نمی آید. اما اگر قیمت مسکن به دلایل مختلف، جهش های غیر متعارف داشته باشد، به خاطر پایین بودن قدرت خرید متقاضیان مسکن، دچار رکود تورمی خواهیم شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی