مدیران خودروعصر اعتبار

معاون وزیر راه خبر داد:

معرفی ۵۰ هزار متقاضی به بانک برای دریافت وام طرح ملی مسکن

عصر ساختمان- معاون مسکن و ساختمان وزارت راه وشهرسازی از معرفی ۵۰ هزار نفر از متقاضیان واجد شرایط طرح اقدام ملی مسکن به بانک برای دریافت تسهیلات این طرح خبر داد.

معرفی ۵۰ هزار متقاضی به بانک برای دریافت وام طرح ملی مسکن
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از بانک عامل بخش مسکن، محمود محمودزاده با تشریح ضوابط جدید ثبت نام متقاضیان طرح اقدام ملی در فاز دوم ثبت نام‌ها اعلام کرد: در فاز اول ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن مجموعاً 240 هزار نفر از متقاضیان در این طرح ثبت نام کردند که بعد از پالایش این متقاضیان به لحاظ برخورداری از شروط تعیین شده به طور متوسط 58 درصد از ثبت نام کننده ها مشمول ثبت نام نهایی در این طرح شدند و تاکنون 50 هزار متقاضی برای دریافت تسهیلات طرح اقدام ملی به شبکه بانکی معرفی شده‌اند.

  وی بیشترین تعداد ثبت نام کننده واجد شرایط به میزان 66.5 درصد متعلق به استان اردبیل و کمترین میزان ثبت نام کننده واجد شرایط بعد از پالایش را مربوط به استان سمنان با 35 درصد اعلام کرد. این میزان در شهر تهران 46.5 درصد بوده است.

  محمودزاده با اعلام اینکه در فاز اول ثبت نام برای طرح اقدام ملی، در سراسر کشور ثبت نام در 530 شهر انجام شد خاطرنشان کرد: بنا داریم تا قبل از پایان سال جاری یعنی از روز 17 اسفند ماه، فاز دوم ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن را آغاز کنیم.

  بنا بر اعلام وی فاز دوم ثبت نام در طرح اقدام ملی مسکن ابتدا در 5 استان انجام می‌شود.

  محمودزاده در این باره توضیح داد: از روز شنبه 17 اسفند ماه ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در سامانه اقدام ملی به نشانی Tem.mrud.ir در استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، البرز و اصفهان آغاز می‌شود و سپس در طول هفته ثبت نام در سایر استان‌ها اعلام و انجام خواهد شد.

  وی افزود: در این مرحله از ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن یک تفاوت عمده نسبت به مرحله اول ثبت نام‌ها وجود دارد. در مرحله اول به محض تکمیل سهمیه ثبت نام، سامانه بسته شده و متقاضیان دیگر امکان ثبت نام نداشتند. اما در این مرحله برای رعایت نکات بهداشتی و کمک به خانوارها به منظور عدم تردد در سطح شهر به دلیل شیوع بیماری کرونا، برای هر استان و هر یک از شهرها مهلت تقریباً دو روزه برای ثبت نام اعلام شده است. پس از اتمام این مهلت در صورتی که تعداد ثبت نام کننده ها بیش از ظرفیت و سهمیه در نظر گرفته شده باشد از طریق قرعه کشی متقاضیان انتخاب شده و به مرحله بعد که پالایش متقاضی از بابت برخورداری از ضوابط چهارگانه ثبت نام در طرح اقدام ملی است ارجاع می‌شوند.

  محمودزاده گفت: چهار شرط قانونی عمده برای متقاضیان در نظر گرفته شده است که از این طریق متقاضیان واجد شرایط تشخیص داده می‌شوند؛ اولین شرط آن است که از ابتدای انقلاب متقاضیان از امکانات دولتی در حوزه زمین و مسکن استفاده نکرده باشند که در اصطلاح به آن سبز بودن فرم «ج» می‌گویند. شرط دوم متأهل بودن یا سرپرست خانوار بودن است. در قالب شرط سوم متقاضیان از ابتدای سال 84 نباید دارای سابقه مالکیت باشند و در قالب شرط چهارم داشتن حداقل 5 سال سابقه سکونت در شهری که اقدام به ثبت نام برای دریافت واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی می‌کنند الزامی است.

  معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی همچنین با بیان اینکه آورده اولیه متقاضیان بین 30 تا 40 میلیون تومان است که با حدود 100 میلیون تومان تسهیلات دولتی و مابقی هزینه ساخت باید توسط متقاضی در طول دوره ساخت که حدود 18 ماه تا 2 سال به طول می‌انجامد، تکمیل و به حساب مشخص شده، واریز شود، خاطرنشان کرد: به دلیل انتشار ویروس کرونا در کشور و برای جلوگیری از بیمار شدن متقاضیان، روند ثبت نام افراد واجد شرایط ثبت نام کننده در فاز اول در کارگزاری‌ها را متوقف کرده‌ایم و به محض عادی شدن شرایط از طریق سامانه طرح اقدام ملی مسکن(به آدرس: tem.mrud.ir)اطلاع رسانی در خصوص از سرگیری مجدد روند ثبت نام‌ها انجام خواهد شد.

  وی خطاب به متقاضیان تاکید کرد: متقاضیان با سایت مسکن ملی در ارتباط باشند و اخبار و اطلاعیه‌ها را از روی سایت دنبال کنند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی