مدیران خودروعصر اعتبار

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران:

تدوین سیاست تشویقی برای تولید سوخت از پسماند، وظیفه شهرداری نیست

عصر ساختمان-نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با اشاره به اینکه هیچ دستگاه متولی از جمله وزارت نیرو از شهرداری تهران تقاضا ندارد تا سیاست‌های تشویقی برای تولیدکنندگان و سرمایه گذاران تولید و توزیع، سوخت‌های جایگزین از محل پسماند را تدوین کنند، گفت: تدوین سیاست تشویقی برای تولید سوخت از پسماند وظیفه شهرداری تهران نیست.

تدوین سیاست تشویقی برای تولید سوخت از پسماند، وظیفه شهرداری نیست
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از ایسنا، سید حسن رسولی در جریان بررسی طرح الزام شهرداری تهران به ارائه لایحه سوخت‌های زیستی، گفت: در این ماده شهرداری تهران مکلف شده لایحه پیشنهادی درباره سیاست‌های تشریحی تولید کنندگان و سرمایه گذاران بخش تولید و توزیع سوخت‌های جایگزین از محل پسماند و مواد غیر خوراکی را تنظیم و برای تحویل به شورای شهر تهران ارسال کند. در زمان بررسی کلیات این طرح اعلام کرده بودند این الزام خارج از وظایف ذاتی شهرداری است.

  وی افزود: آنچه پیشنهاد دهندگان طرح به دنبال آن هستند در یکی از معاونت‌های وزارت نیرو پیگیری می‌شود. در صورتیکه ما شهرداری را ملزم به ارائه این موضوع کنیم قطعا شهرداری ناچار است لایحه‌ای با محوریت از پیش هدایت شده تهیه کند که با وظایف ذاتی آن مغایرت دارد. هیچ دستگاه متولی از جمله وزارت نیرو، شرکت پالایش و پخش نیز چنین تقاضایی از دستگاه ورشکسته شهرداری تهران ندارد.

  رسولی تاکید کرد: چرا وظایفی را به شهرداری تحمیل می‌کنیم که برای انجام آن خارج از شهرداری و در بدنه دولت منابع، امکانات و مسئولیت آن جانمایی شده است. در قانون برنامه چهارم، پنجم و ششم توسعه تمام ساز و کارهای تشویقی برای تولید کنندگان، سرمایه گذاران، طراحان و مجریان اجرای پروژه‌های انرژی‌های نو به صورت دقیق تعریف شده است. اگر به اسناد بالادستی مراجعه می‌شد قطعا نیازی به ارائه این طرح نبود.

  نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران درباره دلیل مخالفت خود با ماده 8 این طرح گفت: این ماده اشکال شکلی و محتوایی دارد. در این ماده نسبت به وظایف دستگاه‌های مسئول مداخله صورت گرفته است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی