مدیران خودروعصر اعتبار

قیمت گاز افزایش می‌یابد؟

عصر ساختمان- سخنگوی شرکت ملی گاز گفت: تاکنون برنامه‌ای برای افزایش قیمت گاز خانگی اعلام نشده و قرار نیست که افزایش قیمتی در تعرفه گاز خانگی صورت بگیرد.

قیمت گاز افزایش می‌یابد؟
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، محمد عسگری با اشاره به میزان تعرفه فعلی گاز خانگی، اظهار کرد: این موضوع بستگی به پارامترهای مختلفی همچون اقلیم و نحوه محاسبه قبوض دارد و نمی‌توان یک رقم واحد برای مشترکان اعلام کرد.

  مصرف گاز طبیعی کشور چقدر است؟

  اما با توجه به افزایش دمای هوا در بسیاری از مناطق کشور میزانم مصرف گاز کاهش یافته، به‌گونه‌ای که میانگین مصرف گاز طبیعی خانگی، تجاری و صنایع غیرعمده 296 میلیون مترمکعب، مصرف صنایع عمده 124 میلیون مترمکعب و مصرف نیروگاه‌ها 169 میلیون مترمکعب در روز بوده است.

  میانگین روزانه گاز تزریق‌شده به شبکه سراسری اردیبهشت‌ماه امسال 694 میلیون مترمکعب بود که نسبت به فروردین‌ماه 25 میلیون مترمکعب کاهش یافت. همچنین میانگین مصرف روزانه گاز طبیعی خانگی، تجاری و صنایع غیرعمده نسبت به فروردین‌ماه 53 میلیون مترمکعب کاهش یافته و افزایش دمای هوا در هفته‌های اخیر موجب کاهش مصرف شده است و این روند با افزایش دما در مناطق سردسیر کشور ادامه می‌یابد.

  گفتنی است، طبق مصوبه هیات دولت قیمت آب و برق در سال 1399 معادل هفت درصد افزایش یافته است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی