مدیران خودروعصر اعتبار

ماجرای ساخت بنای غیرقانونی در جماران برای روحانی

عصر ساختمان- رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران، ساخت بنای غیرقانونی روحانی در جماران توسط شهرداری تهران تأیید کرد.

ماجرای ساخت بنای غیرقانونی در جماران برای روحانی
نسخه قابل چاپ
شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از تسنیم، چند روزی است که خبری مبنی بر ساخت بنای غیرقانونی در نیاوران به دستور شهردار تهران برای حجت‌الاسلام روحانی رئیس‌جمهور در شبکه‌های  اجتماعی منتشر شده است.

  در همین ارتباط جمعی از اهالی محله جماران نامه‌ای را خطاب به شهردار تهران نوشتند که در این نامه آمده است: احتراما اینجانبان امضا‌کنندگان اهالی محله جماران به عرض می‌رسانیم که مدتی است شخص یا اشخاص نامعلوم ادعای ارتباط با مقامات دولتی مبادرت به ساخت و ساز غیرقانونی در مقیاس وسیع در بخشی از اراضی واقع در یاسر، خیابان شهید حمید حسنی‌کیا، اول چوبینه کرده‌اند و بدین ترتیب با تخطی از موازین شهرسازی و مقدرات شهرداری عملا سبب ضرر به حقوق مادی و معنوی اهالی محل شدند و سبب‌ساز ایجاد جو نارضایتی در سطح عمومی شدند.

  پر واضح است که چنین اقداماتی نه تنها از مصادیق بارز نقص حقوق شهروندی محسوب و سبب ضایع شدن حقوق حقه ساکنین می‌شود بلکه با قواعد و اصول فقه خصوصا قاعده لاضرر در تعارض بوده و امری خلاف قانون و شرع تلقی می‌شود. حال با عنایت به مراتب مذکور استدعا داریم دستور فرمایید با قید فوریت به مضوع رسیدگی شده و اقدامات مقتضی برای توقف عملیات ساختمانی و وضع به حالت قبل معمول شود.

  بر اساس این گزارش، محمدجواد حق‌شناس، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران نیز  در ارتباط با مسئله اشاره شده در صفحه شخصی خود نوشت: این خبر را بررسی کردم؛ متاسفانه حقیقت دارد! دو تن از اعضای شورا از محل بازدید کردند با تذکری که داده شد، پروانه به تاریخ 29 خرداد صادر شد! وجود برخی تخلفات محرز است.

  انشاءالله اطلاع‌رسانی خواهد شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی