مدیران خودروعصر اعتبار

یک میلیون واحد مسکونی تا پایان سال ۱۴۰۰ واگذار می‌شود

عصر ساختمان- وزیر راه و شهرسازی گفت: ۸۰۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی مسکن و ۲۰۰ هزار واحد برای محرومان تا پایان سال آینده احداث و به متقاضیان ثبت نام شده تحویل داده می‌شود.

یک میلیون واحد مسکونی تا پایان سال ۱۴۰۰ واگذار می‌شود
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایرنا، محمد اسلامی بعدازظهر دوشنبه و در حاشیه مراسم کلنگ زنی 1200 واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن در ناحیه شهری مهرگان اظهار داشت: دولت در راستای اجرای این طرح به دنبال احداث خانه های با کیفیت و با معماری ایرانی - اسلامی و از 800 هزار واحد پیش بینی شده، حدود 10 هزار واحد به استان قزوین تخصیص داده شده است.

  این مسوول با اشاره به ثبت نام یک میلیون و 600 هزار متقاضی در حوزه طرح اقدام ملی مسکن، خاطرنشان کرد: پس از غربالگری و استعلام های دریافتی، 800 هزار نفر از ثبت نام شدگان حایز شرایط تشخیص داده شده و برای آنان پرونده سازی شد.

  وی ادامه داد: در حوزه احداث تاسیسات زیربنایی و تصفیه خانه، این مساله باید از سوی دستگاه‌های متولی در جهت جذب سرمایه گذار اقدام شود و همچنین احداث راه دسترسی ناحیه شهری مهرگان به قزوین نیز مورد توجه قرار بگیرد.

  وی با اشاره به اینکه تامین سرانه‌های لازم باید اولویت کار در مناطق مورد احداث طرح اقدام ملی مسکن باشد، افزود: برای تامین رفاه و امنیت مردم و اینکه در زمان سکونت نباید با مشکلی در این بخش روبرو باشند، تامین مکان‌هایی مانند کلانتری، مدرسه، مراکز بهداشتی، درمانی و ورزشی همزمان با احداث واحدهای مسکونی باید مورد توجه متولیان این حوزه قرار گیرد.

  اسلامی با اشاره به اینکه براساس سیاست بانک مرکزی 20 درصد تسهیلات بانکی کشور باید به حوزه مسکن تخصیص پیدا کند، گفت: امیدواریم با اقدام به موقع بانک ها در خصوص ارایه تسهیلات این بخش، شاهد بهره برداری به موقع واحدهای در دست اجرا باشیم.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی