مدیران خودروعصر اعتبار

جزئیات پذیره‌نویسی اوراق رهنی بانک مسکن

عصر ساختمان- مدیرعامل تامین سرمایه بانک مسکن از پذیره‌نویسی دومین مرحله اوراق رهنی به مبلغ ۱۰۰۰ میلیارد تومان با نرخ سود ۱۶ درصدی و سررسید دو ساله از امروز ۲۳ تیرماه ‌توسط تأمین سرمایه بانک مسکن در فرابورس ایران خبر داد.

جزئیات پذیره‌نویسی اوراق رهنی بانک مسکن
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، بهرنگ اسدی در نشست خبری که امروز (دوشنبه) برگزار شد، با بیان اینکه اولین انتشار اوراق رهنی مربوط به تیر 1395و به مبلغ 300 میلیارد تومان بود، اظهار کرد: پذیره‌نویسی مرحله دوم انتشار ‌این اوراق نیز از امروز آغاز می‌شود تا بانک مسکن این مبلغ ‌را صرف اعطای تسهیلات جدید به مشتریان کند.

  وی از برنامه بانک مسکن برای انتشار دو مرحله دیگر اوراق رهنی هر کدام به ارزش 1000 میلیارد تومان تا پایان سال خبر داد و گفت: در صورت موافقت سازمان بورس و طی مراحل لازم، عملیاتی خواهد شد.

  همچنین کاوه دلسوز - معاون تامین سرمایه بانک مسکن - در این نشست به سابقه انتشار و معاملات اوراق رهنی در بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: تیرماه سال 1395 برای نخستین بار شاهد انتشار اوراق رهنی بانک مسکن و تامین مالی 300 میلیارد تومانی این بانک از طریق پذیره‌نویسی اوراق رهنی بودیم.

  وی افزود: در فاز دوم این اوراق به مبلغ هزار میلیارد تومان روز جاری منتشر و به عموم خریداران عرضه می‌شود که پیش‌بینی می‌کنیم استقبال خوبی از این اوراق صورت بگیرد.

  دلسوز با تاکید بر اینکه طبق برنامه‌ریزی صورت‌گرفته به منظور عمق‌بخشی به بازار اوراق رهنی دو مرحله هزار میلیارد تومانی دیگر از این اوراق منتشر و در بازار فرابورس پذیره‌نویسی خواهد شد، اظهار امیدواری کرد علاوه بر بانک مسکن، سایر بانک‌های تجاری نیز که در امر تسهیلات‌دهی وام خرید مسکن فعال هستند، به چرخه انتشار این اوراق افزوده شوند تا بر قدرت وام‌دهی بانک‌ها اضافه شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی