مدیران خودروعصر اعتبار

از سوی سازمان بهزیستی کشور؛

شرایط دریافت کمک هزینه مسکن اعلام شد

عصر ساختمان- بخشنامه تسهیلات کمک ودیعه مسکن مصوب ستاد ملی کرونا از سوی معاونت مشارکت های مردمی، موسسات غیردولتی، توانمند سازی و امور مجلس سازمان بهزیستی به مدیران کل بهزیستی استانها ابلاغ شد.

شرایط دریافت کمک هزینه مسکن اعلام شد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از مهر، ذوالفقار یزدان مهر معاون مشارکت های مردمی، موسسات غیردولتی، توانمند سازی و امور مجلس سازمان بهزیستی کشور، با اعلام این خبر گفت: در این بخشنامه از تمامی مدیران کل استانی خواسته شده است تا شرایط و مهلت ثبت نام برای دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن به قید فوریت به مستاجرین تحت پوشش بهزیستی در استانها اطلاع داده شود.

  وی افزود: بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی؛ سرپرستان خانوارهای تحت پوشش سازمان بهزیستی که مستاجرین واجد شرایط دریافت کمک ودیعه مسکن مصوب ستاد ملی کرونا باشند، از ساعت 10 روز شنبه 4 مردادماه جاری تا ساعت 24 روز پنجشنبه 9 مرداد ماه فرصت دارند تا با ارسال کد ملی خود به شماره پیامکی 300073640 نسبت به ثبت نام اولیه دریافت این تسهیلات اقدام نمایند.

  یزدان مهر گفت: شماره تلفن همراهی که پیامک از طریق آن ارسال می شود، می بایست به نام سرپرست خانوار ثبت شده باشد. همچنین زمان تکمیل اطلاعات و پرداخت تسهیلات پس از تدوین دستورالعمل مرتبط توسط وزارت راه و شهرسازی و از طریق سامانه طرح اقدام ملی مسکن به آدرس اینترنتی www.Tem.mrud.ir و بخشنامه بعدی معاونت مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی اعلام خواهد شد.

  معاون مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی با اشاره به شرایط تسهیلات کمک ودیعه اجاره مسکن نیز گفت: گروه های مشمول دریافت تسهیلات، کارگران و حقوق بگیران ثابت (با اولویت ازدواج های جدید و خانواده های 5 نفره و بیشتر)، مشمولین تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی کشورو زنان سرپرست خانوار هستند.

  وی افزود: متقاضیان می بایست شرایط مندرج در ماده 1 آئین نامه اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن از جمله داشتن فرم (ج) سبز، نداشتن سابقه مالکیت از سال 1384 به بعد، متاهل یا سرپرست خانوار بودن و داشتن 5 سال سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا را نیز داشته باشند.

  معاون مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به مبلغ سقف این تسهیلات نیز گفت: سقف تسهیلات در شهر تهران 500 میلیون ریال، در سایر کلان شهرها (شامل شهرهای بالای یک میلیون نفر از جمله مشهد، اصفهان، کرج، شیراز، تبریز، قم، اهواز و کرمانشاه) 300 میلیون ریال و در سایر شهرها 150 میلیون ریال در نظر گرفته شده است.

  وی با اشاره به نرخ شود این تسهیلات نیز گفت:.نرخ سود تسهیلات، 13 درصد است که با سررسید یکساله به مستاجرین واجد شرایط پرداخت می شود. همچنین در دوره قرارداد، صرفًا سود تسهیلات از سوی مستاجرین پرداخت و اصل تسهیلات در سررسید تسویه خواهد شد.

  براساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، اقساط ماهانه تسهیلات 500 میلیون ریالی حدود 5 میلیون و 400 هزار ریال، 300 میلیون ریالی حدود 3 میلیون و 250 هزار ریال و 150 میلیون ریالی در حدود 1 میلیون و 600 هزار ریال است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی