مدیران خودروعصر اعتبار

عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس:

مصرف برق از تولید آن پیشی گرفته است

عصر ساختمان- عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس می‌گوید: از آنجا که هر ساله مصرف برق از تولید آن پیشی می‌گیرد، مهار آن ابتدا با صرف‌جویی در حوزه مردمی و صنایع، همچنین اصلاح شبکه توزیع امکان‌پذیر است.

مصرف برق از تولید آن پیشی گرفته است
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از خبرگزاری خانه ملت، هادی بیگی‌نژاد با اشاره به خاموشی‌های مکرر پس از افزایش گرمای هوا، گفت: طبق توضیحات وزیر نیرو در جلسه اخیر کمیسیون با وی، ما به ازای مصرف برق در کشور، تولید صورت نمی‌گیرد و هر ساله مصرف از تولید پیشی می‌گیرد که مهار آن ابتدا با صرف‌جویی در حوزه مردمی و صنایع، همچنین اصلاح شبکه توزیع امکان‌پذیر است و در ادامه باید برای افزایش تولید فکری کرد.

  نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اصلاح شبکه توزیع و بهینه‌سازی مصرف انرژی صنایع، در دستور کار کمیته نیرو کمیسیون انرژی قرار گرفته است، افزود: اصلاح شبکه‌های توزیع و تجهیزات نیروگاه‌ها نیازمند سرمایه‌گذاری و صرف هزینه است.

  وی به ظرفیت انرژی‌های تجدیدپذیر برای افزایش تولید برق در کشور اشاره کرد و ادامه داد: با وجود افزایش سالانه مصرف برق اما تولید پابه پای مصرف رشد نمی‌کند، این در حالی است که بعید می‌دانم صادرات در تمامی فصول سال اتفاق بیفتد.

  عضو کمیسیون انرژی مجلس بیان کرد: تجربه موفقیت‌آمیز کشورهای جهان ازجمله کشورهای در حال توسعه بیانگر این واقعیت است که صرف انجام اقداماتی چون کاستن از بار تصدی‌های دولت، مقررات‌زدایی، خصوصی‌سازی، آزادسازی قیمت‌ها و...، هرچند که ضروری است، اما لزوما نمی‌تواند موجب افزایش عملکرد اقتصادی این صنعت شود بلکه عبور از مشکلات متعدد اقتصاد صنعت برق از طریق کاهش‌ هزینه‌ها و افزایش منابع درآمدی امکان‌پذیر خواهد بود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی