مدیران خودروعصر اعتبار

تصویب طرح اصلاحیه قانون پیش فروش ساختمان منتظر تشکیل کمیسیون قضائی

عصر ساختمان- نماینده شهرستان رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی، گفت: طرح اصلاحیه قانون پیش‌فروش ساختمان یکی از الویت‌های اصلی رسیدگی پس از تشکیل جلسات کمیسیون قضائی به حساب می‌آید.

تصویب طرح اصلاحیه قانون پیش فروش ساختمان منتظر تشکیل کمیسیون قضائی
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از فارس، حسن نوروزی، نماینده شهرستان رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به ابلاغ قانون اصلاحیه پیش‌فروش، بیان کرد: طرح اصلاحیه قانون پیش‌فروش ساختمان پس از بررسی در سایر کمیسیون‌های تخصصی به کمیسیون قضائی ارجاع شده و در نوبت بررسی قرار خواهد گرفت.

  این نماینده مجلس، ضمن تاکید بر اهمیت این قانون در فرآیند عرضه مسکن، گفت: این طرح یکی از اولویت‌های اصلی رسیدگی پس از تشکیل جلسات کمیسیون قضائی به حساب می‌آید.

  وی، ضمن اظهار تاسف از تاخیر به وجود آمده در ارتباط با تشکیل نشدن کمیسیون قضائی، افزود: هیئت رئیسه مجلس باید تمام تلاش خود را نسبت به راه‌اندازی کمیسیون قضائی به کار بگیرد تا طرح‌های این کمیسیون از جمله طرح اصلاح قانون پیش‌فروش، هرچه سریع‌تر به نتیجه برسد.

  *تصویب طرح‌های مرتبط با معیشت مردم در الویت مجلس

  نوروزی، در ارتباط با برنامه‌ریزی‌های انجام شده به منظور تسریع در روند تصویب طرح‌‌هایی که با موضوع معیشت مردم، ارتباط تنگاتنگی دارند، گفت: هزینه کالای مسکن در سبد هزینه خانوارها نقش به‌سزایی دارد و هر طرحی که شرایط صاحب‌خانه شدن مردم را تسهیل کند در اولویت کاری مجلس شورای اسلامی قرار دارد.

  گفتنی است، طرح اصلاح پیش فروش ساختمان با هدف رفع نقص از طرح پیشین پیش فروش در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گرفته است. این طرح پس از بررسی در کمیسیون عمران از تاریخ 15 اسفندماه سال 97 به کمیسیون قضائی مجلس ارسال شده و تاکنون نسبت به تعیین و تکلیف آن اقدام موثری نشده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی