مدیران خودروعصر اعتبار

پروژه‌های محله‌محور در اولویت کاری شورا

تراکم فروشی خارج از ضوابط نداریم

عصر ساختمان- سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به اینکه فروش تراکم خارج از ضوابط و مقررات در پایتخت نداریم، گفت: انجام پروژه‌های محله‌محور در اولویت کاری شورا قرار دارد.

تراکم فروشی خارج از ضوابط نداریم
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از فارس، علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران درباره موضوع تراکم‌فروشی در پایتخت توسط مدیریت شهری اظهار داشت: گزارش از تراکم‌فروشی توسط شهرداری تهران به شورای شهر نداشته‌ایم و در صورتی که کسی گزارش، شواهد یا سندی در این زمینه داشت، قاعدتا به شورای شهر ارایه کرده بود.

  ‎وی افزود: منظور از تراکم‌فروشی فروش تراکم خارج از ضوابط و مقررات است چرا که صدور پروانه برای ساختمان‌سازی در حدود طرح تفصیلى، تراکم‌فروشی محسوب نمی‌شود.

  ‎سخنگوی شورای شهر تهران ادامه داد: در صورتی که صدور پروانه فراتر از ضوابط و مقررات انجام گیرد می‌توانیم بگوییم تراکم‌فروشی صورت گرفته است که ما توانسته‌ایم تراکم‌فروشی را در شهر تهران متوقف کنیم.

  ‎اعطا خاطرنشان کرد: هر چند که شهرداری در حال حاضر به دلیل مشکلات ناشی از کرونا و تحریم‌ها با مشکلات جدی مالی مواجه است ولی این مسأله سبب نشده که فروش تراکم خارج از ضوابط و مقررات انجام گیرد.

  ‎وی بیان داشت:‌کاهش منابع درآمدی شهرداری مشکلاتی را در انجام پروژه‌ها به همراه داشته که شورای شهر و شهرداری تهران در تلاش است که تا پایان سال بخش‌هایی از برنامه پنج‌ساله به نتیجه برساند.

  ‎سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به اینکه انجام پروژه‌های محله‌محور رضایت‌مندی شهروندان را به همراه دارد و در اولویت کاری ما است  گفت:‌علاوه بر رویکرد اجتماعی که این پروژه‌ها سبب می‌شود، تقویت محله‌ها را نیز شاهد خواهیم بود و این موضوع در زندگی مردم ملموس است و در جهت رفع مشکلات محلات تأثیرگذار خواهد بود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی